Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 
aktualizacja 

Donald Trump w ogniu krytyki. Jego lekarz rozwiał w końcu wątpliwości

120
Podziel się:

Prezydent Stanów Zjednoczonych wrócił do swoich zwykłych obowiązków. Tak szybkie dojście do siebie po zachorowaniu na COVID-19 wzbudził kontrowersje wśród Amerykanów. W końcu na temat stanu zdrowia Donalda Trumpa wypowiedział się jego lekarz.

Donald Trump w ogniu krytyki. Jego lekarz rozwiał w końcu wątpliwości
Donald Trump zbyt szybko wrócił do swoich obowiązków po zarażeniu koronawirusem? (Getty Images, Win McNamee , Staff)

Zgodnie z oficjalnymi przekazami Białego Domu Donald Trump nie ma już objawów COVID-19. Wielu Amerykanów nie czuje się jednak przekonanych tymi zapewnieniami.

Opinia publiczna zarzucała prezydentowi USA m.in., że tylko udaje powrót do formy. Wskazywano również, że powinien ograniczyć działania ze względu na dobro otoczenia, które wciąż może zarazić się od niego koronawirusem.

Donald Trump może zarazić koronawirusem inne osoby?

Głos na temat stanu Donalda Trumpa zdecydował się zabrać jego lekarz – Sean Conley. Wydał on specjalne oświadczenie, w którym zapewnił opinię publiczną, że prezydent nie stanowi już źródła transmisji SARS-CoV-2.

Zobacz także: Zobacz też: Trump wrócił do Białego Domu

Jak dowodził Sean Conely, na prezydencie zostały przeprowadzone specjalne testy. Ich wyniki miały wskazać w sposób niebudzący wątpliwości, że pacjent nie stanowi dla nikogo zagrożenia. Tym samym wszelkie zarzuty o narażenie zdrowia innych są bezzasadne.

(Donald Trump – przyp. red.) nie stanowi dla innych zagrożenia. Nie ma już dowodów na aktywną replikację wirusa – zapewnił doktor Sean Conely ("Reuters").

Według ustaleń "Reuters" Sean Conely nie wyjaśnił, czy Donald Trump przeszedł już kolejny test na obecność koronawirusa i czy wynik okazał się negatywny. Do tej pory zarażenie SARS-CoV-2 potwierdzono u co najmniej 34 bliskich i współpracowników prezydenta, w tym jego żony Melanii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić