W ruch poszły proce i kamienie. Nagranie z granicy z Białorusią

Kilkudziesięciu cudzoziemców dziennie próbuje nielegalnie przedostać się z Białorusi do Polski. Wielu z nich atakuje polskie patrole. Tak było i tym razem. W ruch poszły m.in. proce, kamienie i gałęzie.

W ruch poszły proce i kamienie. Nagranie z granicy z Białorusią
Cudzoziemcy atakują polskie służby. (SG)

Na terenie służbowej odpowiedzialności Placówki SG w Dubiczach Cerkiewnych w województwie podlaskim, polskie patrole zaatakowała agresywna grupa cudzoziemców, licząca około 20 osób. Znajdowała się po białoruskiej stronie.

Część z nich była zamaskowana, rzucali kamieniami i gałęziami. Jedna z osób kierowała w stronę polskiego patrolu prawdopodobnie broń gładkolufową. Cudzoziemcy strzelali również z procy. Uszkodzony został pojazd służbowy SG - relacjonują strażnicy graniczni.

Ponadto minionej doby sześciu cudzoziemców usiłowało pokonać rzekę graniczną Przewłoka - ujawnili funkcjonariusze z Placówki SG w Białowieży. Na widok polskich patroli osoby te zawróciły na Białoruś.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kryzys migracyjny. Prawniczka Grupy Granica o sytuacji na Podlasiu i "uśmiercaniu państwa prawa"

Za pomocnictwo w organizowaniu nielegalnego przekraczania granicy na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Białowieży zatrzymano obywatela Rosji z niemiecką kartą pobytu. Przewoził 2 obywateli Somalii, 2 obywateli Etiopii i obywatela Afganistanu.

Tylko od początku br. na odcinku ochranianym przez Podlaski Oddział Straży Granicznej zatrzymano 465 pomocników i organizatorów w nielegalnym przekroczeniu granicy.

Wobec wszystkich kurierów oprócz zarzutów za pomocnictwo w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy, za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności, dodatkowo zostaną wszczęte postępowania administracyjne w celu wydania decyzji zobowiązującej ich do powrotu do kraju pochodzenia. Otrzymają również zakaz wjazdu do państw obszaru Schengen od 5 do 10 lat.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić