W tych województwach nie chcą się szczepić. Niedzielski zapowiedział

68

W czterech województwach w kraju Polacy szczepić się nie chcą. Między innymi na Podlasiu mogą powrócić z tego powodu obostrzenia. Czy to zachęci do przyjmowania preparatów?

W tych województwach nie chcą się szczepić. Niedzielski zapowiedział
Na Podlasiu liczba zaszczepionych osób jest niepokojąco niska. (Pixabay)

Choć w Polsce program szczepień poszedł dość sprawnie, tak nie wszyscy do przyjęcia preparatu są chętni. Niestety nawet połowa Polaków nie jest zaszczepiona. Najgorzej sytuacja ma się w województwach: podlaskim, warmińsko-mazurskim, lubelskim, świętokrzyskim i podkarpackim.

Minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał, że województwa te będą zagrożone nałożeniem bardziej restrykcyjnych obostrzeń niż w pozostałych częściach kraju. Nie zdradził jednak, jak miałoby to wyglądać i jakie ograniczenia miałyby obowiązywać mieszkańców tych regionów. Ma to jednak pomóc w zatrzymaniu zbliżającej się kolejnej fali pandemii.

Spodziewamy się, że w połowie sierpnia nastąpi pewne przyspieszenie zakażeń. Najbardziej czarny scenariusz mówi, że będziemy mieli 15 tys. zakażeń dziennie na koniec września lub na początku października. Te optymistyczne mówią o tysiącu, czyli o braku wyraźnej fali. To, który scenariusz się ziści, będzie zależało od tego, ile osób zostanie zaszczepionych - mówił Adam Niedzielski podczas piątkowej konferencji.
Zobacz także: Formuła Rady Medycznej ds. koronawirusa się wyczerpała? Doradca o spotkaniach z rządem
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić