o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
BOB
|

W tym kraju aborcja jest legalna. Lekarze masowo odmawiają

17
Podziel się

Dostęp do legalnej aborcji wcale nie oznacza, że jest ona wykonywana na masową skalę. Potwierdza to Hiszpania, w której lekarze mają prawo odmówić takiego zabiegu i z tego korzystają.

W tym kraju aborcja jest legalna. Lekarze masowo odmawiają
(Getty Images)
bEDfCEad

Na temat aborcji w Polsce trwa dyskusja od wielu miesięcy. Jedni chcą zaostrzenia przepisów w tej sprawie, a inni powszechniejszego dostępu. Żadna ze stron nie zamierza się ugiąć, więc wojna trwa na całego i nie widać na horyzoncie kompromisu.

Aborcja w Hiszpanii, jaka jest rzeczywistość?

Ciekawym przypadkiem jest Hiszpania. Tam od 1983 aż do 2010 roku aborcja była legalna jedynie w przypadku zagrożenia zdrowia lub życia matki, ciężkiego uszkodzenia płodu lub gdy ciąża była wynikiem gwałtu. Potem przyszedł czas na wielkie zmiany w przepisach.

bEDfCEaf

Dziś Hiszpanki mogą dobrowolnie dokonać aborcji do 14 tygodnia ciąży. Decyzję w tej sprawie jednak podejmują lekarze, którzy mogą odmówić wykonania zabiegu, korzystając z zasady sprzeciwu sumienia.

Efekt jest taki, że w powszechnych placówkach medycznych ginekolodzy korzystają ze swojego prawa. Kobiety, które chcą wykonać aborcję, często są odsyłane do prywatnych klinik. Tam dokonuje się aż 86 proc. wszystkich zabiegów.

bEDfCEal

Co ciekawe, w Hiszpanii nie brakuje regionów, w których nawet nie ma klinik, które potrafią wykonać aborcję. Brakuje także personelu, bo młodzi specjaliści nawet się nie szkolą w tym zakresie.

Zobacz także: Rząd obawia się rozkwitu turystyki aborcyjnej. "Kobiety potrzebują pomocy"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDfCEaG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(17)
poczęty
3 miesiące temu
Prof. Chazan powinien siedzieć w więzieniu za setki aborcji. Przechszta za PiS zrobił się Progodek!
bez komuny
3 miesiące temu
towarzysze niech się mordują tak jak było za Lenina i po nim
Gdd
3 miesiące temu
Wybrać to ja mogę między pizzą czy burgerem a nie czy mogę zabić czy nie zabić dzieciaka...
bEDfCEaH
Super
3 miesiące temu
I bardzo dobrze, niech skrobaczki same sobie wygrzebują pogrzebaczem, a nie lekarzy w to mieszają. Lekarz na leczyć i ratować przed śmiercią a nie zabijać.
brak
3 miesiące temu
Niech sobie każdy robi ze sobą co chce, skoro mogę sobie w salonie pociąć twarz, zabarwić na każdy kolor tęczy ba nawet uciąć nogę to niech sobie inni decydują o swoim życiu sami
krys58
3 miesiące temu
Ponad 100 tyś mordowanych ludzi co rok i jakiś palant pisze to co pisze. Komuniści rządzą w Madrycie, maszerują z portretami Lenina, Stalina, Marksa - największych morderców w historii świata. Dzięki gen Franco Hiszpania pokonała komunistów i miała ponad 50 lat spokoju. Ale przyszli komuniści i jak to oni, nie mając sumienia wykopali jego zwłoki z Doliny Poległych - Hiszpania się kończy, multikulti zabiła ten naród i do tego kłamstwa o frankiźmie...
fen
3 miesiące temu
w krasnoludki tez wierzysz?
jarek
3 miesiące temu
mordercy. Każdy zwolennik tez za to przed Bogiem odpowie.
wik
3 miesiące temu
Tabletki po bez recepty, dotowane środki antykoncepcyjne i 100 tys aborcji rocznie
sceptyk
3 miesiące temu
Życie to dar, i nikt nie ma prawa go odbierać... Przecież można urodzić i oddać dziecko do adopcji. Są rodziny, które je przyjmą.
Kropka
3 miesiące temu
Wyraźnie widać że to kwestia pieniędzy.
Tytus
3 miesiące temu
Oj tam w państwowym klauzula odsyłaja do prywatnych klinik a tam ten sam lekarz za srebrniki spokojnie usuwa dziecko.
Venezia
3 miesiące temu
Mam dość czytania o aborcji na życzenie! Wazektomia lub podcięcie jajowodów,( prywatnie w Czechach ), lub rozsądna antykoncepcja farmakologiczna, jest XXI wiek. Aborcja = zabicie dziecka i sama w sobie jest złem. Wyjątkiem jest zagrożenie życia matki lub bardzo duże wady i uszkodzenie płodu. Natomiast aborcja zdrowego dziecka na życzenie jest szczytem egoizmu i odczłowieczenia. Koniec , kropka.
bEDfCEaz
stopzabijaniu...
3 miesiące temu
Morderstwo czy bezprawnie czy w świetle prawa jest odebraniem komuś życia czyli w dalszym ciągu morderstwem.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić