W wypadku zginęła była posłanka PiS. Zapadł wyrok

204

Sąd okręgowy w Poznaniu wydał wyrok w sprawie wypadku drogowego, w którym zginęła Lucyna Wiśniewska. 59-latek, który z nadmierną prędkością wjechał w byłą posłankę trafi do więzienia i nie będzie mógł prowadzić pojazdów przez 10 lat. Jak poinformował w rzecznik Sądu Okręgowego w Radomiu Arkadiusz Guza, wyrok nie jest prawomocny. O sprawie donosi Fakt.

W wypadku zginęła była posłanka PiS. Zapadł wyrok
Lucyna Wiśniewska zginęła w wypadku samochodowym. (Facebook, Wikipedia)

Do tragedii doszło 30 października 2022 r. na drodze krajowej nr 9 w Modrzejowicach (woj. mazowieckie). Mężczyzna, kierujący volvo, wykonał niedozwolony manewr wyprzedzania na skrzyżowaniu i doprowadził do zderzenia z prawidłowo poruszającym się mercedesem.

Wyrok w sprawie wypadku

W mercedesie znajdowała się Lucyna Wiśniewska — lekarka i była posłanka. Kobieta nie przeżyła wypadku. Lekarz stwierdził zgon na miejscu.

59-letni mieszkaniec Opatowa (woj. świętokrzyskie), który siedział za kierownicą volvo został oskarżony o umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mężczyzna jechał z nadmierną prędkością, która wynosiła 151 km/h. Nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Wyraził natomiast żal i skruchę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wszystkie oczy na Zakopane. Co stanie się na sylwestrowym koncercie?

Za zarzucony 59-latkowi groziło do ośmiu lat więzienia. Sąd Okręgowy w Radomiu skazał go na trzy lata pozbawienia wolności. Mężczyzna ma także zakaz prowadzenia pojazdów przez 10 lat.

Pełnomocnik bliskich ofiary, a także obrońca oskarżonego złożyli wnioski o sporządzenie przez sędziego pisemnego uzasadnienia wyroku, co oznacza, że prawdopodobnie strony będą składały apelacje – powiedział rzecznik sądu, cytowany przez Fakt.

Lucyna Wiśniewska była lekarzem neurologiem. W latach 90. pełniła m.in. funkcję lekarza wojewódzkiego województwa radomskiego. Do 2005 r. zajmowała stanowisko zastępcy dyrektora ds. lecznictwa Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu.

W wyborach parlamentarnych w 2005 r. została wybrana do Sejmu V kadencji z listy Prawa i Sprawiedliwości. 27 kwietnia 2007 r. przeszła do Prawicy Rzeczypospolitej. Pośmiertnie odznaczono ją Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Medalem Bene Merenti Civitas Radomiensis.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić