Mateusz Domański
Mateusz Domański| 
aktualizacja 

Wakacje 2020. Wraca letni koszmar. W Bałtyku pojawiły się sinice

4

Nie mamy dobrych wiadomości dla osób, które chciały skorzystać z kąpieliska Gdynia Redłowo. Zostało ono zamknięte ze względu na zakwit sinic.

Wakacje 2020. Wraca letni koszmar. W Bałtyku pojawiły się sinice
W Bałtyku pojawiły się sinice (PAP)

Informacje o zamknięciu kąpieliska Gdynia Redłowo przekazał Główny Inspektorat Sanitarny. Są jednak też dobre informacje. Pozostałe plaże w Gdyni są wolne od sinic. Można z nich swobodnie korzystać.

Stan wody może jednak zmienić się w każdej chwili. Wobec tego nie można wykluczyć, że wkrótce zamknięte zostaną również inne trójmiejskie kąpieliska. Wszystko zależy od tego, jak potoczy się sytuacja z sinicami.

Przypomnijmy, że sinice mogą się przemieszczać dzięki wiatrowi czy prądom morskim. Chociażby dlatego stan wody musi być na bieżąco monitorowany.

Zobacz także: Uważaj gdzie pływasz!

Kiedy powstają sinice?

Wykwitowi sinic służy duże nasłonecznienie i temperatura wody ponad 18 stopni Celsjusza. Sprzyjający jest także brak silnego wiatru.

Sinice wytwarzają kilka rodzajów toksyn. Sprawiają one, że człowiek może się zatruć. Nie powinniśmy nawet wdychać powietrza w miejscach, gdzie wytworzyły się sinice. To również grozi zatruciem.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić