Wróć na
Karolina Woźniak
|

PiS jako "zorganizowana grupa przestępcza". Jest decyzja sądu

226
Podziel się

Sąd Okręgowy w Warszawie wydał decyzję dotyczącą wpisu na Twitterze przez prof. Wojciecha Sadurskiego. Prawnik określił PiS jako "zorganizowaną grupę przestępczą".

PiS jako "zorganizowana grupa przestępcza". Jest decyzja sądu
PiS przegrał sprawę, którą wytoczył profesorowi Wojciechowi Sadurskiemu. (Getty Images, Gallo Images)
bCNvstIl

Członkowie PiS poczuli się urażeni i wytoczył proces profesorowi. Zarzucano mu naruszenie dóbr osobistych. Obóz władzy żądał 20 tys. złotych na cel społeczny.

Władze PiS chciały również, żeby na Sadurskiego nałożyć zakaz "dalszego naruszania dóbr osobistych partii". Poza tym partia chciała również zakazania "wypowiedzi, w których wskazuje, że działalność PiS można w jakikolwiek sposób zestawić z działalnością przestępczą" - podaje Gazeta Wyborcza.

bCNvstIn

PiS kontra prof. Wojciech Sadurski. Jest decyzja sądu

PiS przegrał rozprawę. Sąd Okręgowy w Warszawie wydał oświadczenie, w którym zaznaczył, że rola partii jest specyficzna oraz że partia "musi się liczyć z daleko idącą krytyką, nawet wyrażoną w sposób ostry".

Wniosek złożony przez Prawo i Sprawiedliwość sąd uznał za "bezzasadny". Ponadto partia została obciążona kosztami postępowania.

Sędzia Sylwia Urbańska stwierdziła, że ta sprawa jest przykładem konfliktu dwóch wartości. Mowa o wolności słowa i prawie do dobrego imienia. Prymat miała dla niej wolność słowa. Sąd uznał, że wypowiedź profesora Sadurskiego miała charakter metaforyczny.

bCNvstIt

Przypomnijmy, że post, który PiS uznał za obraźliwy, pojawił się w przeddzień Marszu Niepodległości w 2018 roku. Profesor Sadurski tłumaczył, że jego sformułowanie było metaforą i chodziło tu o podkreślenie modus operandi.

Zobacz także: Wyniki wyborów 2020. Paweł Szefernaker: Potępiłbym każdego, kto obraziłby wyborców Trzaskowskiego

bCNvstIO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(226)
BRAWO
3 tyg. temu
BRAWO dla sędzi!!!!! Pan Sadurki powiedzial prawdę i ponad 10 milionów Polaków też tak uważa!!!!! Więc zapamiętajcie sobie, pisowcy, że nie zasznurujecie nam ust!!!!!!!!!!
baca
3 tyg. temu
bardzo dobrze powiedział
Marek
3 tyg. temu
Mamy dyktaturę .
bCNvstIP
woi95234
3 tyg. temu
Prof. Sadurski ma Absolutną Rację, powiedział Prawdę, Prokuratura powinna sie zająć sprawą związaną z korupcja i łapownictwem, dam 500, dam trzynastą emeryture, a ty na mnie głosuj!!
Antek.
2 tyg. temu
Grupę przestępczą to mieliśmy przed pięcioma laty, jawnie kradli w biały dzień a przykładem był jegomość poprzedni prezydent.
Najnowsze komentarze (226)
narod
6 dni temu
No jednak sady sa sprawiedliwe - gratuluje!
sidem
1 tyg. temu
To się teraz nazywa PZPiSR...
Kacper
2 tyg. temu
Panie Wojciech Sadurski- tytuł od głupoty nie chroni.
M.ja
2 tyg. temu
CZYLI JEDNAK STRONNICOWE SĄDY TRZYMAJĄCE STANOWISKO PRZECIWKO PIS-owi więc wiadomo czyją trzymają stronę ... Nie trzymając strony Naszego państwa może najwyższa pora poszukać pracy w bardziej sobie odpowiadających państwach panie sędziny/sędziowie :)
Andyy
2 tyg. temu
Trudno o gorszy hejt, co to za jeden ten Sadurski? A sady jak sady
sxz
2 tyg. temu
Brawo sąd!!!
sędzia
2 tyg. temu
najs
Niezależny??
2 tyg. temu
To teraz nawet za prawdę karze się ludzi ????
bCNvstIH
Nick
2 tyg. temu
czyli nadzwyczajna kasta sądowa dalej ma się znakomicie
LGBT
2 tyg. temu
To jak Kaczynski nazwal ludzi z lewicy .. gorszym sortem.. to dla czego bylo takie oburzenie u was. Czyli tez bardzo dobrze powiedzial i nie ma co sie zloscic.
I TAK ŹLE
2 tyg. temu
NO I TE KOSZTY POSTĘPOWANIA TO Z PIENIĘDZY PODATNIKÓW. I TAK ŹLE I TAK NIE DOBRZE :/
Fragile
2 tyg. temu
Brawo dla Pani Sedzi, niemniej jednak musi juz szukac pracy.
Ula
2 tyg. temu
Skandaliczny wyrok sądu, ale czy mógłby być inny? Bez komentarza
bar u beki
2 tyg. temu
to mamy sady niezalezne...bravo wy. czy to nie ten "pan" czasem pelen nienawisci do polski blagal na kolanach w brukseli zeby karac polske za to, ze sie drugi raz na "elyty" nabrac nie chcemy ?? MOWA NIENAWISCI jest wszedzie...ale nie wtedy, gdy elyty jej uzywaja.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić