o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Karolina Woźniak
|

PiS jako "zorganizowana grupa przestępcza". Jest decyzja sądu

232
Podziel się

Sąd Okręgowy w Warszawie wydał decyzję dotyczącą wpisu na Twitterze przez prof. Wojciecha Sadurskiego. Prawnik określił PiS jako "zorganizowaną grupę przestępczą".

PiS jako "zorganizowana grupa przestępcza". Jest decyzja sądu
PiS przegrał sprawę, którą wytoczył profesorowi Wojciechowi Sadurskiemu. (Getty Images, Gallo Images)
bDSDrogR

Członkowie PiS poczuli się urażeni i wytoczył proces profesorowi. Zarzucano mu naruszenie dóbr osobistych. Obóz władzy żądał 20 tys. złotych na cel społeczny.

Władze PiS chciały również, żeby na Sadurskiego nałożyć zakaz "dalszego naruszania dóbr osobistych partii". Poza tym partia chciała również zakazania "wypowiedzi, w których wskazuje, że działalność PiS można w jakikolwiek sposób zestawić z działalnością przestępczą" - podaje Gazeta Wyborcza.

bDSDrogT

PiS kontra prof. Wojciech Sadurski. Jest decyzja sądu

PiS przegrał rozprawę. Sąd Okręgowy w Warszawie wydał oświadczenie, w którym zaznaczył, że rola partii jest specyficzna oraz że partia "musi się liczyć z daleko idącą krytyką, nawet wyrażoną w sposób ostry".

Wniosek złożony przez Prawo i Sprawiedliwość sąd uznał za "bezzasadny". Ponadto partia została obciążona kosztami postępowania.

bDSDrogZ

Sędzia Sylwia Urbańska stwierdziła, że ta sprawa jest przykładem konfliktu dwóch wartości. Mowa o wolności słowa i prawie do dobrego imienia. Prymat miała dla niej wolność słowa. Sąd uznał, że wypowiedź profesora Sadurskiego miała charakter metaforyczny.

Przypomnijmy, że post, który PiS uznał za obraźliwy, pojawił się w przeddzień Marszu Niepodległości w 2018 roku. Profesor Sadurski tłumaczył, że jego sformułowanie było metaforą i chodziło tu o podkreślenie modus operandi.

Zobacz także: Wyniki wyborów 2020. Paweł Szefernaker: Potępiłbym każdego, kto obraziłby wyborców Trzaskowskiego

bDSDroha
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSDrohu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(232)
BRAWO
9 miesięcy temu
BRAWO dla sędzi!!!!! Pan Sadurki powiedzial prawdę i ponad 10 milionów Polaków też tak uważa!!!!! Więc zapamiętajcie sobie, pisowcy, że nie zasznurujecie nam ust!!!!!!!!!!
baca
9 miesięcy temu
bardzo dobrze powiedział
Marek
9 miesięcy temu
Mamy dyktaturę .
bDSDrohv
woi95234
9 miesięcy temu
Prof. Sadurski ma Absolutną Rację, powiedział Prawdę, Prokuratura powinna sie zająć sprawą związaną z korupcja i łapownictwem, dam 500, dam trzynastą emeryture, a ty na mnie głosuj!!
jAM
9 miesięcy temu
PiS jako "zorganizowana grupa przestępcza" dążąca do obalenia istniejącego porządku prawnego. Podobno jest na to paragraf, co panie magistrze sprawiedliwości?
Najnowsze komentarze (232)
wyborca
4 miesiące temu
Prawda cała prawda o tej partji brawo niech nie myślą że mogą wszystko
hornet
4 miesiące temu
Przecież to sędzia ten Sadurski ,to jak kolega ,czy koleżanka może go skazać. Siedział w tej grupie przestępczej przez 8 lat ,co mu pasowało. Teraz tęskni za POlską
znawca
4 miesiące temu
"zorganizowaną grupę przestępczą". Slusznie powiedziane. W obecnych czasach wszystkie rzady panstw sa mafiami przestepczymi. Troche od mafi rozni sie rzad Szwajcari dzieki mozliwosci INICJATYWY, ale to jest male panstwo i musi robic co kaza wielkie Mafie
KOKO
6 miesięcy temu
Podzielić Polskę na Pisland i resztę ( nazwę się stworzy jak się podzielimy), dopiero wtedy odzyskamy spokój i równowagę.
obs.
7 miesięcy temu
Fajny wyrok i uzasadnienie ! daje precedens prawny TRAGICZNY !!.Każdy kto kogo obrazi lub jakąś instytucję może sie tłumaczyć,że użył metafory.Pani sędzia chyba nie ma wyobrażni/przepraszam-użyłem metafory i nie próbujcie mnie ścigać.
fel
8 miesięcy temu
Dokąd mogą doprowadzić metafory?
narod
9 miesięcy temu
No jednak sady sa sprawiedliwe - gratuluje!
sidem
9 miesięcy temu
To się teraz nazywa PZPiSR...
bDSDrohn
Kacper
9 miesięcy temu
Panie Wojciech Sadurski- tytuł od głupoty nie chroni.
M.ja
9 miesięcy temu
CZYLI JEDNAK STRONNICOWE SĄDY TRZYMAJĄCE STANOWISKO PRZECIWKO PIS-owi więc wiadomo czyją trzymają stronę ... Nie trzymając strony Naszego państwa może najwyższa pora poszukać pracy w bardziej sobie odpowiadających państwach panie sędziny/sędziowie :)
Andyy
9 miesięcy temu
Trudno o gorszy hejt, co to za jeden ten Sadurski? A sady jak sady
sxz
9 miesięcy temu
Brawo sąd!!!
sędzia
9 miesięcy temu
najs
Niezależny??
9 miesięcy temu
To teraz nawet za prawdę karze się ludzi ????
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić