BOB| 

Wakacje 2021. Jedziesz do Grecji? Te warunki musisz spełnić

31

Grecja to kolejny kraj, który wprowadził konkretne obostrzenia na granicy. Do tego państwa można się dostać, m.in. mając negatywny wynik testu na COVID lub będąca pełni zaszczepionym.

Wakacje 2021. Jedziesz do Grecji? Te warunki musisz spełnić
Jakie zasady obowiązują w Grecji? (Pixabay)

W trakcie tegorocznych wakacji nie ma mowy o całkowitej swobodzie przy przekraczaniu granic. Planując zagraniczny urlop, lepiej zapoznaj się z obowiązującymi przepisami w danym kraju, bo inaczej może cię spotkać przykra niespodzianka.

Wakacje 2021. Jakie zasady obowiązują w Grecji?

Jak co roku Polacy chętnie wyjeżdżają na wakacje do Grecji, która kusi piękną pogodą. Nie każdy jednak może dostać się do tego kraju, unikając kwarantanny.

Turyści mają obowiązek okazać negatywny wynik testu na koronawirusa. Może to być test PCR lub antygenowy. Pierwszy musi zostać wykonany nie wcześniej niż 72 godziny przed przyjazdem, a drugi nie wcześniej niż 48 godzin.

Pamiętaj, że test trzeba przeprowadzić w laboratorium. Zaświadczenie o negatywnym wynik powinno zostać sporządzone w języku angielskim. Test obowiązuje także dzieci, które ukończyły 12 lat.

Do Grecji bez problemu dostaną się osoby, które są już w pełni zaszczepione. Musi jednak minąć co najmniej 14 pełnych dni od podania ostatniej dawki. Należy także przedstawić stosowne potwierdzenie (w języku angielskim lub greckim). W takim przypadku nie trzeba już mieć negatywnego wynik testu.

Także ozdrowieńcy mogą liczyć na przywileje. Trzeba jednak także udowodnić, że w ostatnich 9 miesiącach przechorowało się koronawirusa. Są jeszcze dwie bardzo ważne informacje dla turystów.

Każda osoba, która przyjeżdża do Grecji, niezależnie od posiadanego testu/zaświadczenia, może zostać poddana losowej kontroli stanu zdrowia. Osoby, które nie poddadzą się losowemu badaniu na obecność koronawirusa, mogą spotkać się z odmową wjazdu na terytorium Grecji. Podróżni i osoby im towarzyszące, u których stwierdzono obecność wirusa SARS CoV2, zostaną objęci izolacją w hotelach kwarantannowych, gdzie zostaną poddani dalszym testom PCR w celu potwierdzenia wstępnej diagnozy - czytamy na stronie gov.pl.

Przed podróżą zapoznaj się ze wszystkimi aktualnymi informacjami na temat zasad podróży do Grecji. Znajdziesz je TUTAJTUTAJ.

Zobacz także: "Paragony grozy". Za granicą taniej? Ekspert wyjaśnia
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić