Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek
|
aktualizacja

Wałbrzych. Afery taśmowej PiS ciąg dalszy. "To nasz gościu"

11
Podziel się:

Na jaw wyszły nowe fakty w sprawie afery taśmowej, dotyczącej Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Tym razem chodzi o ujawnione przez "Gazetę Wyborczą" słowa Kamila Zielińskiego, którego pełnomocnikiem PiS mianował Michał Dworczyk.

Wałbrzych. Afery taśmowej PiS ciąg dalszy. "To nasz gościu"
(Getty Images)

Wałbrzych. Kamil Zieliński (PiS): "To nasz gościu"

Ciąg dalszy afery taśmowej z Wałbrzycha na Dolnym Śląsku. Tym razem "GW" dotarła do nagrania, na którym słychać, jak szef tamtejszych struktur PiS, Kamil Zieliński, decyduje, kto ma dostać dotację ze środków państwowej Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Pełnomocnik PiS, Kamil Zieliński miał arbitralnie sam decydować o przyznawaniu dotacji. Mianowany przez Michała Dworczyka wiceprezes PiS na Dolnym Śląsku decyzję o wydaniu państwowych pieniędzy właściwie podjąć sam - i to w zaledwie kilkanaście minut.

To odpada… To odpada – słychać na początku opublikowanego przez "GW" nagrania. Kamil Zieliński odrzuca kolejne wnioski o dotacje.

Wałbrzych. Dotacje dla "swoich"?

Jednym z tematów nagranej rozmowy jest dotacja dla wójta Udanina na organizację Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Tropem Wilczym.

To nasz jest gościu, tylko kwestia sprawdzenia. Jakąś trójkę mu wrzućmy - mówi na nagraniu Kamil Zieliński.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(11)
BABCIA 60
rok temu
TRZEBA IŚĆ NA WYBORY A NIE NARZEKC NA WYBORY BO INACZEJ BĘDZIE BIAŁORUŚ
Sukmistrz
2 lata temu
Ta ;szarańcza; niszczy cały kraj;Kto nie ;Wolak;,ten nie nasz.
Jaswn
2 lata temu
Jacyś radni lokalni sterują tauron Ekoenergia spółka która ma działać bardzo globalnie i proekologicznie jej zarząd dba tylko o interesy lokalnyh radnych
CRA
2 lata temu
Niestety, ale widoczne jest w PIS ogólne przyzwolenie na mobbing. Nie rozumiem, dlaczego do dnia dzisiejszego Pan Janusz Czyż pracuje....w normalnym zakładzie powinien być już dawno zwolniony dyscyplinarnie, ale widać tutaj przyzwolenie Kamila i jak tu wierzyć Panu organiście, że o niczym nie wiedział...WSTYD PANIE ZIELIŃSKI!!!!!!!!!!
REc
2 lata temu
Zastanawia mnie jeden fakt...a mianowicie dziwne mi się wydaje, że cała spółka przyjaciół Pana Z. (dwóch Panów z nagrania i jeden z ZGM) w latach kiedy Pan Z. był wicewojewodą to oni byli Prezesami spółdzielni socjalnych...jakoś to dla mnie dziwne...może się mylę, ale czy tu też o jakieś dofinansowania przypadkiem nie chodzi....wszystko jakoś składa się w jedną całość imperium Pana organisty!!!! Może ktoś ma więcej możliwości, żeby się temu przyjrzeć...bo wydaje mi się, że warto :)
adi
2 lata temu
ten wójt Udanina jak chorągiewka na wietrze sam nie wie za kim i za czym a najlepiej za kasą- raz chwali PSL jak trzeba to zaprosi pisowców na imprezę gminną i widać jak to się odbywa właśnie
and
2 lata temu
No i fajnie.
Swojak
2 lata temu
Nie tyle pazerni co chciwi .chciwi na władzę i kasę poto poszli do polityki żeby się nachapac i przy okazji ustawić rodzinke
Tom
2 lata temu
Politycy PiSu obsiedli naszą Polskę jak szarańcza....tyle było wrzasku o " dojnej Ojczyżnie " a są jeszcze bardziej pazerni niż poprzednicy...
Ale jaja
2 lata temu
To jest prawdziwa afera a nie jakieś tam Amber Gold czy miliardy z OFE i WATu!
dziennikarz
2 lata temu
Znam dobrze Gazetę Wyborczą w tych rejonach, znowu knują. Kiedy ta gazeta pójdzie na dno.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić