Warszawa, 6 rano. Tak obudzili się rosyjscy dyplomaci

Ukraińscy aktywiści włączyli pod budynkiem, w którym mieszkają rosyjscy dyplomaci w Warszawie, dźwięki alarmów przeciwlotniczych i wybuchów. W ten sposób chcieli, aby Rosjanie, którzy popierają ataki na ukraińskie miasta, poczuli się jak obywatele tego kraju rok temu.

Warszawa, 6 rano. Tak obudzili się rosyjscy dyplomaci
Ukraińcy włączyli pod domami rosyjskich dyplomatów syreny alarmowe (Twitter)

Pełnoskalowa wojna w Ukrainie trwa już od roku. Mieszkańcy tego kraju zdążyli się przyzwyczaić do dźwięków, które w normalnych okolicznościach wydają się przerażające - wybuchów od spadających rosyjskich pocisków oraz alarmów lotniczych.

Alarmy lotnicze w Warszawie

Jak wyliczają władze stolicy Ukrainy, tylko w Kijowie ten dźwięk wybrzmiał w ciągu roku 680 razy, ale dużo częściej słyszeli go mieszkańcy Charkowa, Chersonia i innych miast, które położone są blisko kontrolowanych przez Rosję terenów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: To się dzieje na moście w Krymie. Nagranie Rosjan to dowód

Ukraińscy aktywiści postanowili w rocznicę wybuchu wojny w mocny sposób przekazać Rosjanom, jak żyją ich rodacy od roku. Pod domem rosyjskich dyplomatów w Warszawie o 6 rano w piątek włączyli syreny alarmowe i dźwięki udające wybuchy.

"Od dziewięciu lat budzą tak Ukraińców"

Na filmikach w mediach społecznościowych widać, że aktywiści mieli plakat z napisem "Russia is a terrorist state" (Rosja to państwo terrorystyczne) i stali tam przez jakiś czas. - Dzisiaj w Warszawie aktywiści obudzili rosyjskich dyplomatów o 6 rano syreną i odgłosami eksplozji. Od dziewięciu lat budzą tak Ukraińców – pisze aktywistka Natalia Panczenko z organizacji "Euromajdan Warszawa".

Nie jest to jedyna akcja w Warszawie w rocznicę inwazji. W piątek 24 lutego ulicami Warszawy przejdzie organizowany przez Euromajdan przemarsz solidarności z Ukrainą. - Manifestacja rozpocznie się o godz. 17.30 przed ambasadą państwa terrorystycznego Rosji w Warszawie (ul. Belwederska 49). Stamtąd, protestujący wyruszą pod Sejm RP — przekazują organizatorzy.

24 lutego to dzień, który odmienił nasze życia na zawsze. Nie możemy zapomnieć, że wojna wciąż trwa, a każdego dnia Ukraińcy giną za wolność i demokrację nas wszystkich. [...] Musimy wywalczyć pokój dla nas wszystkich — czytamy w oświadczeniu.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić