Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Warszawa. Autobus przebił barierki i spadł z wiaduktu. Policja mówi o przyczynie

159

W czwartek na warszawskim moście gen. Stefana Grota-Roweckiego doszło do tragicznego wypadku autobusu komunikacji miejskiej. Pojazd przebił barierki i spadł z wiaduktu. Policja mówi o prawdopodobnej przyczynie tego zdarzenia.

Warszawa. Autobus przebił barierki i spadł z wiaduktu. Policja mówi o przyczynie
Fatalnie wyglądający wypadek autobusu (PAP)

W wyniku czwartkowego wypadku autobusu zginęła jedna osoba. 20 pasażerów zostało natomiast rannych. Z doniesień lokalnych mediów wynika, że cztery osoby są w ciężkim stanie.

Oczywiście sprawę bada już policja. Pojawiło się kilka hipotez związanych z tym wypadkiem. Która z nich jest najbardziej prawdopodobna?

Można mówić o kilku hipotezach związanych z tym wypadkiem. Najbardziej prawdopodobna jest ta związana z zasłabnięciem kierowcy. Wiele wskazuje na to, że to jest główną przyczyną tego zdarzenia - powiedział rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkomisarz Sylwester Marczak, cytowany przez tvn24.pl.
Zobacz także: Wypadek autobusu w Warszawie. Rafał Trzaskowski o kierowcy: był młody, prawdopodobnie zasłabł

Funkcjonariusze apelują do wszystkich, którzy przejeżdżali mostem Grota-Roweckiego. Jeżeli ktoś zdołał uchwycić chociażby fragment zdarzenia, proszony jest o udostępnienie zapisu funkcjonariuszom.

Wypadek w Warszawie. "Autobus był praktycznie nowy"

Do sprawy odniósł się już rzecznik prasowy warszawskiego ZTM Tomasz Kunert. - Czas pracy kierowcy dzisiaj na pewno nie był przekroczony - przekazał podczas rozmowy z TOK FM.

To jest autobus przegubowy o napędzie gazowym, autobus nowy, te autobusy weszły do eksploatacji w grudniu zeszłego roku - wyjaśnił Kunert.

Służby wciąż pracują na miejscu zdarzenia. Strażacy są zaangażowani w usuwanie autobusu. Trudno przewidzieć, kiedy ich działania zostaną zakończone.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić