oprac. Anna Piątkowska-Borek| 

Wybory prezydenckie 2020. Wyniki nowego sondażu zaskakują

332

Poznaliśmy wyniki najnowszego sondażu prezydenckiego. Gdyby wybory 2020 odbyły się już teraz, spore zaskoczenie byłoby zwłaszcza w drugiej turze.

Wybory prezydenckie 2020. Wyniki nowego sondażu zaskakują
Sondaż przed wyborami. Wyniki zaskakują (Getty Images)

Nowy sondaż prezydencki. Kto wygra wybory 2020?

Wybory prezyddenckie 2020 odbędą się w Polsce w niedzielę 28 czerwca. Walczyć o urząd Prezeydenta RP będzie w nich aż 11 kandydatów, którzy zabiegają o poparcie wyborców. Pojawiające się co kilka dni sondaże informują, który z nich ma największe szanse.

Najnowszy sondaż prezydencki przyniósł niemałe zaskoczenie, jeśli chodzi o drugą turę wyborów. W dniach 22-23 czerwca 2020 pracownia Ipsos przeprowadziła sondaż przedwyborczy dla portalu Oko.press. W badaniu uczestniczyło 1017 osób.

W pierwszej turze wyborów prezydenckich 2020 - według sondażu Ipsos - wygrałby Andrzej Duda z 40-procentowym poparciem wyborców. Na drugim miejscu byłby Rafał Trzaskowski - 27 proc., a na trzecim Szymon Hołownia - 10 proc.

Jeśli doszłoby do drugiej tury wyborów prezydenckich, zmierzyłby się w niej urzędujący prezydent Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej. I tutaj najnowszy sondaż Ipsos pokazuje wzrost poparcia dla Trzaskowskiego. Według badania na obecnego Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy głosowałoby 47 proc. wyborców. Z kolei Andrzej Duda miałby 43-procentowe poparcie. Przypomnijmy - w sondażu Ipsos z zeszłego tygodnia zarówno Duda, jak i Trzaskowski mieli po 46 proc. w ewentualnej drugiej turze wyborów 2020.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić