Warszawa celem złodzieja samochodów. Polak wpadł w Holandii

4

Polak, który ukradł samochód mieszkańca miasta Best w Holandii, trafił do policyjnego aresztu. Wpadł, bo w pojeździe włączył się alarm. Funkcjonariusze zauważyli, że mężczyzna ustawił w nawigacji Warszawę jako punkt docelowy.

Warszawa celem złodzieja samochodów. Polak wpadł w Holandii
Złodziej jechał do Polski (Twitter)

Do kradzieży doszło w nocy z wtorku na środę w mieście Best w prowincji Brabancja Północna w Holandii. Około godziny 3:20 rano 59-letni właściciel samochodu usłyszał, jak w jego pojeździe włączył się alarm.

Polak ukradł samochód

Kiedy Holender spojrzał w okno, jego kia już odjechała. Mężczyzna szybko zgłosił sprawę na policję i sprawca został zatrzymany zaledwie 10 minut później. Funkcjonariusze poinformowali, że za kółkiem skradzionego auta siedział obywatel Polski.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Na rondzie pod prąd. Tak zirytowany kierowca bmw ominął korek

Mężczyzna miał twierdzić, że jest pracownikiem właściciela auta. Jednak 59-latek zapewnił, że "w ogóle go nie zna". Ciekawość funkcjonariuszy wzbudził fakt, że w nawigacji samochodu jako cel podróży widniała Warszawa, co najprawdopodobniej oznacza, że złodziej jechał w kierunku Polski.

Nawigacja prowadziła po polsku, do Warszawy

Cała akcja policji trwała zaledwie 20 minut. Po wszystkim Polak trafił do policyjnego aresztu, a 59-letni Holender odebrał z powrotem swój samochód. Jednak kiedy wsiadł do niego, usłyszał... wskazówki nawigacji w języku polskim.

Zauważył też, że po kradzieży na karoserii pojawiło się niewielkie uszkodzenie. - Jakieś małe wgniecenie w drzwiach od strony kierowcy - mówił właściciel holenderskim mediom. Mężczyzna był jednak bardzo zadowolony z faktu, że funkcjonariusze działali tak szybko.

Dziś rano poszedłem na posterunek z ciastem, by im podziękować - napisał mężczyzna na Twitterze.

Policja podejrzewa, że złodziej mógł skopiować sygnał nadawany przez kluczyk samochodowy i w ten sposób dostał się do środka samochodu. 59-letni właściciel dostał od policji poradę, aby trzymać kluczyk w metalowym pudełku lub puszce.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić