aktualizacja 

Warszawa. Ma 17 mieszkań. Zbiera pieniądze na ich utrzymanie

65

"Ratunek dla Apartamentów w Sercu Warszawy" - tak brzmi tytuł zbiórki środków, która pojawiła się na zrzutka.pl. Organizuje ją Maciej Chojecki, który potrzebuje funduszy na utrzymanie swoich nieruchomości w centrum Warszawy.

Warszawa. Ma 17 mieszkań. Zbiera pieniądze na ich utrzymanie
Organizuje zrzutkę, by opłacić apartamenty (zrzutka.pl)

Chojecki informuje, że znalazł się w trudnej sytuacji. "Bez was nie przeżyję narodowej kwarantanny" - twierdzi, zapewniając jednocześnie, że każdy, kto wpłaci 200 złotych, po zniesieniu zakazów będzie mógł skorzystać z noclegu w jego apartamencie.

Do tej pory przyjąłem tysiące gości z całego świata i bardzo mi zależy na tym, żeby dalej ich przyjmować. Zdarzyło mi się wziąć za darmo pod dach rodzinę z małym dzieckiem z zagranicy, która 'utknęła' w pandemii, pomóc bezdomnemu z kąpielą, ubraniami i noclegiem, który 'utknął' życiowo. Zdarzyło mi się oddać mieszkanie za darmo znajomemu, bo nie miał na hotel - pisze organizator zrzutki.

Biznesmen rozpoczynał od 8 apartamentów. Później jednak rozwinął firmę i zwiększył liczbę mieszkań do 17.

Ciągle inwestowałem i otwierałem nowe mieszkania, licząc na to, że sezon 2020 będzie przełomowy i uda mi się w końcu wyjść na prostą. Nic bardziej mylnego. Z dnia na dzień, wszystko zaczęło się walić - żali się Chojecki.

Koszty utrzymania nieruchomości wycenia na 30 tys. zł. W ramach zbiórki internetowej chciałby zebrać natomiast 25 tys. zł.

Chojecki zrównany z ziemią. "Trzeba mieć niezły tupet"

Pojawili się ludzie oburzeni postawą Macieja Chojeckiego. "Polska to mem dla bogatych" - pisze socjolog Jan Śpiewak, który zachowanie biznesmena nazywa "patologią".

To jest straszny rak, który toczy nasze miasta i trzeba mieć niezły tupet, by takie ogłoszenie wystawić - komentuje natomiast jedna z internautek.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić