o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
KOZ
|

Ważna informacja dla kierowców. Sejm uchwalił nowelizację przepisów

35
Podziel się

Kierowcy będą musieli mieć się na baczności. W piątek Sejm przyjął nowelizację ustawy Prawo o ruchu drogowym. Jednym z założeń jest zwiększenie mandatów dla sprawców wypadków. Kary drastycznie wzrosną.

Ważna informacja dla kierowców. Sejm uchwalił nowelizację przepisów
Sejm przyjął nowelizację ustawy (Policja)
bESvOqtN

Za przyjęciem ustawy zagłosowała większość posłów. Było ich aż 390. Tylko 18 było przeciw, natomiast 27 wstrzymało się od oddania głosu. Tym samym katalog wykroczeń zostanie zaktualizowany.

Część przepisów została doprecyzowana. Chodzi m.in. o prawo do zatrzymania prawa jazdy kierowców, którzy nie przestrzegają zasad korzystania z tachografów. Jednocześnie obniżono karę za przekroczenie prędkości o ponad 30 km/h. Wcześniej było to 1500 zł, obecnie - 800 zł.

bESvOqtP

Sprawcy wypadków zapłacą więcej. Sejm podjął decyzję

Z pięciu do 30 tys. złotych wzrosła maksymalna wysokość grzywny, którą można nałożyć w postępowaniu mandatowym. Polska Agencja Prasowa przekazała ponadto, że łatwiej będzie uzyskać rentę wypłacaną najbliższym ofiary wypadku przez sprawcę umyślnego przestępstwa ze skutkiem śmiertelnym.

bESvOqtV

Nie mniej niż 3 tys. złotych zapłacą kierowcy, którzy nie zachowali należytej ostrożności, bądź spowodowali wypadek po spożyciu alkoholu. Tak wysokie kary policja będzie mogła nałożyć za wypadek, w którym kierowca nie ustąpił miejsca pieszemu.

Na tym nie koniec zmian. Punkty karne mają byś kasowane dopiero po dwóch latach od opłacenia mandatu. Teraz nowelizacją ustawy zajmie się Senat.

Zobacz także: Niepokojące doniesienia ws. Facebooka. Ekspertka komentuje
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESvOquq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(35)
pfffff
3 tyg. temu
idą ciężkie czasy, byly lata dobrobytu a teraz będzie kryzys...życie to nie bajka...
Trąbalski
4 tyg. temu
Metoda kija i marchewki stosowana przez rząd się nie sprawdzi przy kolejnych wyborach. 500+, emerytura + to za mało na pokrycie podwyżek wszystkiego. LPG, 3.30, benzyna prawie 7.00 materiały budowlane, szkoda gadać a tu jeszcze taki taryfikator, o cenach żywności nie wspomnę. Wróżę ich koniec. Za długi i gruby kij a marchewki wcale, bo nie każdy ma dziecko aby pobierać jakieś tam pincetplusy. Tak jeszcze tylko zapytam, kiedy jakieś obniżki podatków, opłat, prądu?
Ooo
4 tyg. temu
Drogi dla bogatych a biedni mają się bać. Mandat wyższy niż ręta. Super
bESvOqur
lilo
4 tyg. temu
Tak to jest jak niedouczeni posłowie do koryta się przykleją.Zasada ekonomii też jest im obca i tworzą ustawy ,by było dla Torunia i podwyżki dla siebie.Pinokio tez już nie ogarnia.
Tachion
4 tyg. temu
Bardziej humanitarne byłoby rozstrzelanie na miejscu i konfiskata majątku. Byłoby więcej do rozdawania.
rob
4 tyg. temu
Wygłupy, Pań naczelniczek wydziałów w właściwych ministerstwach. Niby to to, dyplom czegoś tam posiada ale wyobraźni i osadzenia w rzeczywistości za grosz. Krótko mówiąc ignorancja i nieuctwo!!!! Podobnie jak niegdyś zatrzymywanie prawa jazdy rowerzyście pod wpływem. No i oczywiście maseczki - kompromitacja i robienie sobie jaj z zagrożenia.
gość
4 tyg. temu
Zostawcie auta w domu i chodzić pieszo to znowu coś wymyślą .
Brnijcie dale...
4 tyg. temu
Mój wielbłąd tego nie ogarnia. To znaczy, że mam jego oddać na rzeź jak zadepcze pieszego palącego faję przy pasach.
kat825
4 tyg. temu
No to teraz podstawowe wyposażenie samochodu będzie dobra kamerka.
Rechot losu
4 tyg. temu
a kiedy Bykowy na singli ?
Gienek Łopata
4 tyg. temu
No to na co kończy się kasa? Na 500+, 300+, czy rydzyk+
polin
4 tyg. temu
no tak kierowca tak jak pieszy stanie w miejscu śmiechu warte
Bloop
4 tyg. temu
Jak będziecie się tyczyć do zasad to ani złotego nie zarobia a i kamery mniejcie włączone żebyście w razie czegoś mogli I'm udowodnić jeśli będą chcieli wam walą wkręcić
bESvOquj
Mietek
4 tyg. temu
Jak mam rozumieć "nieustąpienie miejsca pieszemu"? Jak siedzę w aucie i podejdzie pieszy to mam się przesiąść na miejsce pasażera, czy w ogóle wyjść?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić