Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KOZ
|

Ważna informacja dla kierowców. Sejm uchwalił nowelizację przepisów

35
Podziel się:

Kierowcy będą musieli mieć się na baczności. W piątek Sejm przyjął nowelizację ustawy Prawo o ruchu drogowym. Jednym z założeń jest zwiększenie mandatów dla sprawców wypadków. Kary drastycznie wzrosną.

Ważna informacja dla kierowców. Sejm uchwalił nowelizację przepisów
Sejm przyjął nowelizację ustawy (Policja)

Za przyjęciem ustawy zagłosowała większość posłów. Było ich aż 390. Tylko 18 było przeciw, natomiast 27 wstrzymało się od oddania głosu. Tym samym katalog wykroczeń zostanie zaktualizowany.

Część przepisów została doprecyzowana. Chodzi m.in. o prawo do zatrzymania prawa jazdy kierowców, którzy nie przestrzegają zasad korzystania z tachografów. Jednocześnie obniżono karę za przekroczenie prędkości o ponad 30 km/h. Wcześniej było to 1500 zł, obecnie - 800 zł.

Sprawcy wypadków zapłacą więcej. Sejm podjął decyzję

Z pięciu do 30 tys. złotych wzrosła maksymalna wysokość grzywny, którą można nałożyć w postępowaniu mandatowym. Polska Agencja Prasowa przekazała ponadto, że łatwiej będzie uzyskać rentę wypłacaną najbliższym ofiary wypadku przez sprawcę umyślnego przestępstwa ze skutkiem śmiertelnym.

Nie mniej niż 3 tys. złotych zapłacą kierowcy, którzy nie zachowali należytej ostrożności, bądź spowodowali wypadek po spożyciu alkoholu. Tak wysokie kary policja będzie mogła nałożyć za wypadek, w którym kierowca nie ustąpił miejsca pieszemu.

Na tym nie koniec zmian. Punkty karne mają byś kasowane dopiero po dwóch latach od opłacenia mandatu. Teraz nowelizacją ustawy zajmie się Senat.

Zobacz także: Niepokojące doniesienia ws. Facebooka. Ekspertka komentuje
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(35)
pfffff
11 miesięcy temu
idą ciężkie czasy, byly lata dobrobytu a teraz będzie kryzys...życie to nie bajka...
Trąbalski
11 miesięcy temu
Metoda kija i marchewki stosowana przez rząd się nie sprawdzi przy kolejnych wyborach. 500+, emerytura + to za mało na pokrycie podwyżek wszystkiego. LPG, 3.30, benzyna prawie 7.00 materiały budowlane, szkoda gadać a tu jeszcze taki taryfikator, o cenach żywności nie wspomnę. Wróżę ich koniec. Za długi i gruby kij a marchewki wcale, bo nie każdy ma dziecko aby pobierać jakieś tam pincetplusy. Tak jeszcze tylko zapytam, kiedy jakieś obniżki podatków, opłat, prądu?
Ooo
11 miesięcy temu
Drogi dla bogatych a biedni mają się bać. Mandat wyższy niż ręta. Super
lilo
11 miesięcy temu
Tak to jest jak niedouczeni posłowie do koryta się przykleją.Zasada ekonomii też jest im obca i tworzą ustawy ,by było dla Torunia i podwyżki dla siebie.Pinokio tez już nie ogarnia.
Tachion
11 miesięcy temu
Bardziej humanitarne byłoby rozstrzelanie na miejscu i konfiskata majątku. Byłoby więcej do rozdawania.
rob
11 miesięcy temu
Wygłupy, Pań naczelniczek wydziałów w właściwych ministerstwach. Niby to to, dyplom czegoś tam posiada ale wyobraźni i osadzenia w rzeczywistości za grosz. Krótko mówiąc ignorancja i nieuctwo!!!! Podobnie jak niegdyś zatrzymywanie prawa jazdy rowerzyście pod wpływem. No i oczywiście maseczki - kompromitacja i robienie sobie jaj z zagrożenia.
gość
11 miesięcy temu
Zostawcie auta w domu i chodzić pieszo to znowu coś wymyślą .
Brnijcie dale...
11 miesięcy temu
Mój wielbłąd tego nie ogarnia. To znaczy, że mam jego oddać na rzeź jak zadepcze pieszego palącego faję przy pasach.
kat825
11 miesięcy temu
No to teraz podstawowe wyposażenie samochodu będzie dobra kamerka.
Rechot losu
11 miesięcy temu
a kiedy Bykowy na singli ?
Gienek Łopata
11 miesięcy temu
No to na co kończy się kasa? Na 500+, 300+, czy rydzyk+
polin
11 miesięcy temu
no tak kierowca tak jak pieszy stanie w miejscu śmiechu warte
Bloop
11 miesięcy temu
Jak będziecie się tyczyć do zasad to ani złotego nie zarobia a i kamery mniejcie włączone żebyście w razie czegoś mogli I'm udowodnić jeśli będą chcieli wam walą wkręcić
Mietek
11 miesięcy temu
Jak mam rozumieć "nieustąpienie miejsca pieszemu"? Jak siedzę w aucie i podejdzie pieszy to mam się przesiąść na miejsce pasażera, czy w ogóle wyjść?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić