Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|

Ważne święto do zmiany? "Oddajmy je Świętemu Józefowi"

16
Podziel się:

Ruszyła ogólnopolska kampania pod hasłem "Dzień Ojca na nowo". Chrześcijańska organizacja chce ustanowić nową datę Dnia Ojca i zbiera podpisy pod petycją w tej sprawie. - W dobie poważnego kryzysu męskości nadajmy temu nowoczesnemu świętu nowy, głębszy kontekst - czytamy na stronie akcji.

Ważne święto do zmiany? "Oddajmy je Świętemu Józefowi"
Chrześcijańska organizacja chce zmienić datę Dnia Ojca (Getty Images)

"Chcemy, aby w Polsce Dzień Ojca był obchodzony w uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny - 19 marca" - czytamy na stronie chrześcijańskiej fundacji "Centrum życia i rodziny", która jest też inicjatorem Marszów dla Życia i Rodziny.

Chcą przenieść datę Dnia Ojca

Obecnie w Polsce Dzień Ojca jest obchodzony 23 czerwca. Skąd pomysł na zmianę? Według organizacji aktualna data nie ma uzasadnienia historycznego i nie jest związana z postacią, która mogłaby być "wzorem ojcostwa". Takim wzorem wg pomysłodawców jest natomiast św. Józef.

W dobie poważnego kryzysu męskości nadajmy temu nowoczesnemu świętu nowy, głębszy kontekst. Oddajmy je Świętemu Józefowi, który jest najlepszym wzorem ojcostwa i przenieśmy na 19 marca!

Autorzy projektu zaznaczają, że aby zmiana mogła zostać wcielona w życie, potrzebna jest decyzja Sejmu. W tym celu napisali już petycję do Marszałek Sejmu Elżbiety Witek i zbierają podpisy. Apel podpisało już ponad 30 660 osób.

Jak dodają organizatorzy akcji, kampanię popiera wiele znanych osobistości. Wśród nich jest m.in. windsurferka Zofia Klepacka czy aktor Dariusz Kowalski. Błogosławieństwa kampanii udzielili m.in. przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki, abp Andrzej Dzięga czy abp Grzegorz Ryś.

Zobacz także: Poważny problem Kościoła. "Nie ma zmiłowanka dla mordulca"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(16)
Lakota
rok temu
A może w dniu urodzin rydza ustanowić to swieto. No przecież wszyscy ojcze ojcze wołają. A dzień matki ustanowić w dniu matki boskiej...tylko której. Lub w dniu urodzin matuli kaczynskich.
emeryt
rok temu
ale św.józef nie był ojcem
Czytający
rok temu
Dzień ojca mam zawsze kiedy widzę, że moje dzieci mnie kochają i szanują🥲. Kościelne święto nie jest mi do niczego potrzebne!
wojtekm49
rok temu
JESTEM ZA !!!
Mick
rok temu
Kiedyś wszyscy tu komentujący odpowiecie za te bluźnierstwa. Sąd ostateczny nikogo nie minie.
aaaaa
rok temu
Jestem za .
Grisza
rok temu
Józef to może być tylko wzorem ojczyma. Ale nie ojca.
Keloggsss
rok temu
Oblubieniec mać? Raz włożył i od razu święto, kwa, co z wami ludzie wychował kolesia co tak nabroił że skazali go na śmierć.
Teolog
rok temu
Kościelna organizacja? Hmm...ciekawe... Nazwa wam Niemcom nie przechodzi przez chrapliwe usta?
Obser
rok temu
To jest nowa data tylko powrót do starej. Podobnie jak w Koloseum zostało w I - III wieku zakatowanych 300 tys. chrześcijan to też mieli imienne święta i też masoneria wewnątrz kościelna zlikwidowała te święta.
Dzięcielina p...
rok temu
Kryzys męskości??? Zapraszam miłe panie do mnie na weryfikację tych dziwnych poglądów.
ip123
rok temu
A dęb..ile nie znają Pisma Świętego, i że św. Józef(Jozueha) nie był Ojcem Jezusa a jedynie oblubieńcem św.Marii (Miriam). Bez obrazy..więcej logiki .in vitro już wtedy istniała. Tych mieszaczy jak Klepaczka czy Kowalski należy leczyć w zamkniętym oddziale.
Norb😷
rok temu
Ludzie Wy cofacie się do średniowiecza, przejrzyjcie na oczy, pomyślcie logicznie, ktoś każe Wam wierzyć w bajki przedstawiając się przy tym jedynym przedstawicielem wymyślonego boga, każąc się przy tym utrzymywać, przestegać przykazań których sami nie przestrzegają.Mamy 21 wiek, nie ma żadnego boga.
Dziadek
rok temu
Dżosef nie był niczyim ojcem. Tylko mężem panny z dzieckiem. Którą chciał odprawić bo zaszła w ciążę ale nie z nim
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić