Karolina Woźniak| 

Wciągnęła go fala. 10-latek przeżył dzięki dokumentowi BBC

120

10-letni Raviraj Saini przez godzinę unosił się na wodzie, czekając na ratunek. Wiedział, jak się zachować dzięki filmowi dokumentalnemu "Saving Lives at Sea", który obejrzał na BBC. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Wciągnęła go fala. 10-latek przeżył dzięki dokumentowi BBC
10-latek przeżył w wodzie godzinę (YouTube)

Raviraj zaginął w piątek wieczorem. Ekipa ratunkowa wypłynęła do zatoki Scarborough, żeby znaleźć dziecko. W końcu po godzinie poszukiwań znaleziono 10-latka. Jeden z ratowników zdradził, co powiedział mu chłopiec po tym, jak go wyłowili.

[...] Oglądał, jak łodzie ratunkowe pomagają innym w filmie dokumentalnym BBC "Saving Lives at Sea" i postępował zgodnie z radami udzielonymi w programie - zdradził Lee Marton.

10-latek przeżył na morzu dzięki dokumentowi BBC

Mężczyzna przyznał, że on i jego koledzy są pod ogromnym wrażeniem. "Udało mu się zachować spokój i przestrzegać wszystkich zasad w tak przerażających okolicznościach". Lee Marton podkreśla, że inne zachowanie 10-latka skończyłoby się dla niego tragicznie.

Raviraj w rozmowie z "The Sun" powiedział, że ma radę dla każdego, kto znajdzie się w takich samych okolicznościach:

Moja rada dla tych, którzy kiedykolwiek znajdą się w takiej samej sytuacji, brzmi: nigdy się nie poddawaj i miej nadzieję.

Chłopiec bawił się z ojcem przy brzegu. W pewnym momencie fala uderzyła dziecko i wciągnęła je do wody. 37-latek szybko pobiegł do ratowników po pomoc.

W filmie dokumentalnym podkreślono, że "miotanie się w wodzie i usilne próby pływania" mogą prowadzić do "zadławienia się wodą i utonięcia". Ważne jest "rozluźnienie się i dryfowanie w wodzie na plecach do momentu, kiedy odzyska się kontrolę nad swoim oddechem".

Tak właśnie zachował się 10-latek. Chłopak postanowił położyć się na plecach, rozłożyć ręce i nogi. Dzięki temu unosił się na wodzie i nie zatonął.

Zobacz także: Przeżyli wybuch w Bejrucie. Wstrząsające relacje świadków
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić