Karolina Woźniak| 

Statek wycieczkowy utknął u wybrzeży Australii. Panika na pokładzie

11

Na pokładzie statku Vasco da Gama wybuchła panika tuż po tym, kiedy wycieczkowiec zatrzymał się na środku Zatoki Świętego Wincentego.

Statek wycieczkowy utknął u wybrzeży Australii. Panika na pokładzie
(https://www.cruiseandmaritime.com/, https://www.cruiseandmaritime.com/)

To miała być przyjemna i spokojna podróż. Statek wycieczkowy Vasco da Gama wyruszył z Londynu, a jego przystankiem końcowym miał być port Adelaide. Niestety z samego rana wycieczkowiec stracił moc i zatrzymał się niedaleko miejsca docelowego. Na pokładzie było około 1000 osób.

Lokalne władze dowiedziały się o incydencie od kapitana. Mimo wszystko sytuacja była dramatyczna. Jeden z uczestników rejsu przyznał, że statek po prostu dryfował. Pasażerowie nie mieli dostępu do toalet, do wody ani do jedzenia: "Było jak na statku widmo".

Wycieczka statkiem Vasco da Gama była organizowana przez Cruise & Maritime Voyages. Jak podaje portal 2GB, tuż po zdarzeniu opublikowano oficjalne oświadczenie, w którym czytamy, że "wcześnie rano statek wycieczkowy przeszedł w kontrolowaną awarię systemu elektroenergetycznego". Jednak nie ujawniono, co było przyczyną problemu.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Jeden z pasażerów przyznał, że rejs miał być "podróżą życia". Okazuje się, że mężczyzna razem z żoną byli na statku od samego początku. Podróżowali z Londynu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić