Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

We wrześniu uczniowie wrócą do szkół? Jasne stanowisko ministerstwa edukacji

65

Pojawiają się sprzeczne doniesienia na temat powrotu uczniów do szkół od września. Jedni twierdzą, że kontynuowana będzie zdalna edukacja, a inni są niemal pewni, że zajęcia znów będą prowadzone w tradycyjny sposób. Co na to Ministerstwo Edukacji Narodowej?

We wrześniu uczniowie wrócą do szkół? Jasne stanowisko ministerstwa edukacji
Czy we wrześniu uczniowie znów zasiądą w szkolnych ławkach? (Pixabay)

Ministerstwo Edukacji Narodowej wydało specjalne oświadczenie. Przedstawiciele resortu postanowili rozwiać w ten sposób liczne wątpliwości. Jak brzmi najnowsze stanowisko MEN?

Obecnie szkoły pracują w trybie kształcenia na odległość. Przygotowujemy się do normalnej, stacjonarnej pracy szkół i placówek oświatowych. Zrobimy wszystko, aby dzieci wróciły do szkół od września w normalnym trybie - podaje resort.
Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Co z powrotem do szkół? Dariusz Piontkowski mówi o wrześniu

Przedstawiciele MEN zauważają, że edukacja przez internet wiąże się z problemami. - "Wszyscy zgodzimy się z tym, że nawet najlepsze i najnowocześniejsze technologie nie są w stanie zastąpić bezpośredniego kontaktu i nie stworzą przestrzeni do nawiązywania relacji oraz budowania więzi, które powstają w szkolnych murach" - czytamy w oświadczeniu Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Rozwijamy platformę edukacyjną epodrecznik.pl która cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli. Wprowadzamy nowe funkcjonalności, tak aby dostosować to narzędzie do potrzeb szkół - zaznacza resort.

Zdalna edukacja utrapieniem dla wielu osób

Epidemia koronawirusa wymusiła zmiany w polskim szkolnictwie. Wiele osób ma już dość zdalnej edukacji. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele twierdzą, że nauczanie przez internet jest zdecydowanie trudniejsze niż w formie tradycyjnej. Na powrót dzieci do szkół z niecierpliwością czeka też wielu rodziców.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić