Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

We wrześniu uczniowie wrócą do szkół? Jasne stanowisko ministerstwa edukacji

26
Podziel się

Pojawiają się sprzeczne doniesienia na temat powrotu uczniów do szkół od września. Jedni twierdzą, że kontynuowana będzie zdalna edukacja, a inni są niemal pewni, że zajęcia znów będą prowadzone w tradycyjny sposób. Co na to Ministerstwo Edukacji Narodowej?

We wrześniu uczniowie wrócą do szkół? Jasne stanowisko ministerstwa edukacji
Czy we wrześniu uczniowie znów zasiądą w szkolnych ławkach? (Pixabay)
bETaXpAl

Ministerstwo Edukacji Narodowej wydało specjalne oświadczenie. Przedstawiciele resortu postanowili rozwiać w ten sposób liczne wątpliwości. Jak brzmi najnowsze stanowisko MEN?

Obecnie szkoły pracują w trybie kształcenia na odległość. Przygotowujemy się do normalnej, stacjonarnej pracy szkół i placówek oświatowych. Zrobimy wszystko, aby dzieci wróciły do szkół od września w normalnym trybie - podaje resort.
Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Co z powrotem do szkół? Dariusz Piontkowski mówi o wrześniu
bETaXpAn

Przedstawiciele MEN zauważają, że edukacja przez internet wiąże się z problemami. - "Wszyscy zgodzimy się z tym, że nawet najlepsze i najnowocześniejsze technologie nie są w stanie zastąpić bezpośredniego kontaktu i nie stworzą przestrzeni do nawiązywania relacji oraz budowania więzi, które powstają w szkolnych murach" - czytamy w oświadczeniu Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Rozwijamy platformę edukacyjną epodrecznik.pl która cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli. Wprowadzamy nowe funkcjonalności, tak aby dostosować to narzędzie do potrzeb szkół - zaznacza resort.

Zdalna edukacja utrapieniem dla wielu osób

Epidemia koronawirusa wymusiła zmiany w polskim szkolnictwie. Wiele osób ma już dość zdalnej edukacji. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele twierdzą, że nauczanie przez internet jest zdecydowanie trudniejsze niż w formie tradycyjnej. Na powrót dzieci do szkół z niecierpliwością czeka też wielu rodziców.

bETaXpAt

Czytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETaXpAO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(26)
uczeń
rok temu
osobiście boję się iść do szkoły wiedząc że mogę zachorować na wirusa. U mnie jest 500 osób w szkole ,dlatego wiedząc że mogę się zarazić od głupiego pójścia tam to wolę zostać w domu i uczyć się sam.
skarp79
rok temu
To tylko kiełbasa wyborcza! Dzieci przynajmniej do końca roku kalendarzowego nie wrócą do szkół! To nieoficjalne informacje od kilku osób z wiązanych ze szkolnictwem. Wszystko będzie ok jedynie do wyborów, potem znowu nas przycisną.
Ana
rok temu
A co będzie, jeśli okaże się, że we wrześniu stwierdzą zakażenie u nauczyciela uczącego w kilku klasach danego dnia i przebywającego w pokoju nauczycielskim z innymi nauczycielami? To przecież może stać się nagle i niespodziewanie.
bETaXpAP
Mama
rok temu
Uważam że zdalna szkoła się sprawdziła. U nas w naszej małej miejscowości wszystko było dograne i zapiera na ostatni guzik. Uważam że wszystko zależy od chęci i dobrej organizacji. Zarówno nauczyciele jak i uczniowie nic na tym nie stracili. Wiem że w innych miastach mieli problem ze zdalną nauką i w większości przypadków nauczyciele tylko zadawali uczniom materiał i prosili o przesłanie wykonanych zadań.Tak być nie powinno. U nas tak nie było uczniowie codziennie mieli prowadzone lekcje online i codziennie kontaktowali się z nauczycielami ale to wszystko zawdzięczamy tylko i wyłącznie determinacji i ciężkiej pracy dyrektorki szkoły jak również nauczycieli. Jeżeli we wrześniu sytuacja epidemiologiczna się nie poprawi ja jestem za zdalną szkołą. Nie zaryzykuję życia i zdrowia swoich najbliższych. To nie są tylko dzieci ale też rodzice którzy mają problemy zdrowotne jak również dziadkowie i osoby starsze często bardzo schorowane
Bolo
rok temu
Nie ma żadnej pandemii
Marzyciel?
rok temu
Czy sytuacja epidemiczna i zdalne nauczanie uświadomiło rodzicom jak i decydentom jak istotny jest nauczyciel? Czy skończy się wreszcie wymądrzanie, pouczanie i obrażanie nauczycieli? Czy dotarło do wszystkich, że zdrowie (lekarze) i edukacja (nauczyciele), to sól tej ziemi? Czy rodzice mając swoje dzieci w domu i pomagając im w nauce, uświadomili sobie w końcu jak ciężka jest praca nauczyciela? Czy rządzący zrozumieli jak istotne jest, by w szkołach pracowali kompetentni pasjonaci i w końcu ustali wynagrodzenia, które pozwolą wyłonić i zatrudnić w szkole perełki?
Katrin
rok temu
Nauka online jest absurdem,dzieci uczą się same i robią lekcje metodą odrabiania lekcji,nic więcej się nie nauczą.Zaś z takiej lekcji metodą tradycyjną wyniosą zawsze więcej.Wszystko jest po otwierane,dzieci chodzą wszędzie i spotykają się w skupiskach i jakoś nie ma tragedii.Niech to wszystko się już skończy i niech od września normalnie wracają do szkoły.
MAX
rok temu
Nie może tak być, że pozwala się chodzić dzieciem po centrach handlowych, sklepach i kościałach, a do szkół nie. Dzieci zakarzają się bardzo rzadko, więc nie widzę problemu na chwilę obecną, aby poszły do szkoły. Lekcjhe onliene to totalna klapa...
Wirussala
rok temu
🥵 U mnie z rodziny nawet do Przedszkola nie dali bo się bali o zakażenie i nadal się boją.
Dorota
rok temu
Polityka ponad wszystko!!! Skandal, ja nie zaryzykuję dzieckiem by słać je do szkoły. Tym bardziej ,że na jesieni zbiegnie się i grypa i covid razem.... Kto mi da gwarancje że moje dziecko to przetrwa. JESTEM STANOWCZO PRZECIW i rządzący też powinni mieć jaja by walczyć o życie i zdrowie naszych dzieci. Nic nie wiecie o covid, nie macie leku, nie macie żadnej wiedzy o konsekwencjach przechorowania. A że to mało popularna decyzja to ulegacie tłumowi ,który jest po prostu zapatrzony sam w siebie. Banda ludzi mająca dość własnych dzieci chce się ich pozbyć wysłaniem do szkoły.Polecam zesłanie do Afryki na pomoc tych dzieciaków będzie szybciej. JESTEM W SZOKU ,że tak łatwo ludźmi z rządu jest manipulować pod wybory.
Okna
rok temu
Powrót do klas, których nie da się przewietrzyć, bo i takie są.
Uczeń
rok temu
Jak nie pójdziemy we wrześniu do szkoły to raczej za 2 lata nie zdam matury ponieważ większość nauczycieli wysyła tylko kartki co mamy zrobić i do kiedy nic nie tłumacząc.
Tata
rok temu
Pozdrawiam wszystkie mamy
bETaXpAH
Chartrukian
rok temu
Oni mogą sobie chcieć zrobic wszystko..tylko co na to wirus?? Dogadają sie? Czy szable wyciągną?..
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić