o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Zdalna nauka również po wakacjach? Minister edukacji mówi, co we wrześniu

5
Podziel się

Wciąż nie jest przesądzone, że we wrześniu uczniowie wrócą do szkół. Wszystko zależy od tego, w jakim kierunku zmierzy sytuacja epidemiczna w naszym kraju. - Przygotowujemy różne warianty, kilka na rozpoczęcie roku szkolnego - mówi minister edukacji Dariusz Piontkowski.

Zdalna edukacja również we wrześniu?
Zdalna edukacja również we wrześniu? (Getty Images)
bEDjLHoB

Epidemia koronawirusa wymusiła wiele zmian. Zaraza mocno wpłynęła między innymi na edukację. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele musieli przestawić się na zdalne nauczanie.

Niewykluczone, że e-learning będzie wykorzystywany na początku przyszłego roku szkolnego. Wiele zależy od tego, jak zachowa się koronawirus. Tak naprawdę to on obecnie rozdaje absolutnie wszystkie karty.

Gdyby spełnił się ten gorszy scenariusz i epidemia rzeczywiście nie ustąpiła, była na dosyć szerokim zasięgu, to wówczas mamy przygotowane już rozwiązania prawne. Do kształcenia na odległość przygotowani są nauczyciele i uczniowie - przekazał minister edukacji Dariusz Piontkowski podczas rozmowy z Radiem Plus.

bEDjLHoD

Zobacz także: Koronawirus przyspieszył transformację cyfrową w Polsce

Zdalne nauczanie również we wrześniu? Ministerstwo edukacji przygotowuje różne warianty

We wrześniu szkoły mają być gotowe na wszystko. Minister edukacji zaznaczył, że rozważane są różne scenariusze. Na razie trudno ocenić, który z nich trzeba będzie wdrożyć w życie.

bEDjLHoJ

Dziś tak naprawdę chyba nikt nie jest w stanie powiedzieć, jak będzie wyglądała sytuacja za 3 miesiące - podkreślił Piontkowski.

Ponadto szef MEN uspokoił wszystkich, którzy mają obawy dotyczące przebiegu matur. Stwierdził, że szkoły są przygotowane na ich przeprowadzenie. - Na razie nie mamy żadnych sygnałów, które wskazywałyby na to, że są jakieś problemy - przyznał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEDjLHoK

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bEDjLHpe
KOMENTARZE
(5)
Ja.
rok temu
Rodzice musza chodzić do pracy a 2 3 4 i pozosyałe klasy juz widzę dzieci przed komputerem .Te ostatnie miesiące to było nieporozumienie tylko maile wysyłałam.
Aga
rok temu
Super, super za rok mam egzamin...materiał w plecy i co w przyszłym roku znowu do tyłu? BRAWO
jaa
rok temu
No poczekajmy jaki będzie skutek tych otwartych kościołów i galerii. Za dwa tygodnie będzie to widać. Zachowanie jakiegokolwiek reżimu sanitarnego, zwłaszcza w dużych miejskich szkołach, gdzie trzydziestu uczniów w ciasnej klasie to norma, jest absolutną fikcją. A na przerwie trudno przecisnąć się przez korytarz. Jeden chory załatwi całą szkołę. Uczniowie zaniosą to do domu no i... Czy pójść do kościoła lub galerii- masz wybór. Do szkoł, ani uczeń ani nauczyciel, takiego wyboru nie ma.
bEDjLHpf
Mamusia
rok temu
Kościoły otwarte galerie otwarte a tylko szkoły zamknięte No ja naprawdę tego nie rozumiem i mam już dosyć nauczania w domu to jest jakieś Szaleństwo. Nauka przez internet to jest przykrywka braku edukacji..
Kkkkk
rok temu
No pewnie. Dzieci biegają po placach zabaw,boiskach, łażą wszędzie ale do szkoły niech wcale nie wracają...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić