Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

Znoszenie obostrzeń i obowiązku noszenia maseczek. WHO zmienia rekomendację

666

Światowa Organizacja Zdrowia zmieniła swoją dotychczasową rekomendację dotyczącą zaleceń noszenia maseczek ochronnych w miejscach publicznych. To może być głos wsparcia dla państw, które nakładają taki obowiązek na obywateli.

WHO zmienia rekomendację dotyczącą maseczek
WHO zmienia rekomendację dotyczącą maseczek (Pixabay)

Zachowanie dystansu społecznego może nie wystarczyć. By zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa pomiędzy kolejnymi osobami, należy nosić w miejscach publicznych maseczkę ochronną. W związku z takimi przesłankami WHO zmieniła swoje dotychczasowe rekomendacje.

Noszenie maseczek ochronnych. WHO zmienia rekomendację

Do tej pory WHO nie rekomendowała noszenia maseczek w miejscach publicznych. Uznawano, że brakuje wystarczających dowodów, by potwierdzić ich skuteczność. Dodatkowo eksperci WHO wskazywali, że takie zalecenie może stworzyć fałszywe poczucie bezpieczeństwa oraz sprawi, że zabraknie sprzętu dla medyków.

WHO zmienia rekomendację. W najnowszym oświadczeniu Światowa Organizacja Zdrowia zachęca rządzących, by nakłaniali swoich obywateli do noszenia maseczek ochronnych. Uznano, że to kolejne z narzędzi, które może przyczynić się do ograniczenia pandemii koronawirusa - informuje BBC.

Trzeba jednak pamiętać, że same maseczki nie ochronią nas całkowicie przed COVID-19 - przekazał dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Noszenie maseczek ochronnych. Jakie przepisy obowiązują w Polsce?

Przypomnijmy, że w związku z niedawną konferencją prasową ministra zdrowia, Łukasza Szumowskiego, obowiązek noszenia maseczek w Polsce został częściowo zniesiony. Nie trzeba ich nosić, jeśli nie mijamy się z obcymi osobami. Jeśli natomiast idziemy chodnikiem lub klatką schodową i mijamy ludzi, maseczkę powinniśmy zakładać. Obowiązek zakrywania ust i nosa nadal obowiązuje np. w sklepach i supermarketach.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić