Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Kamil Karnowski
|

Znoszenie obostrzeń i obowiązku noszenia maseczek. WHO zmienia rekomendację

374
Podziel się

Światowa Organizacja Zdrowia zmieniła swoją dotychczasową rekomendację dotyczącą zaleceń noszenia maseczek ochronnych w miejscach publicznych. To może być głos wsparcia dla państw, które nakładają taki obowiązek na obywateli.

WHO zmienia rekomendację dotyczącą maseczek
WHO zmienia rekomendację dotyczącą maseczek (Pixabay)
bEKsMUYB

Zachowanie dystansu społecznego może nie wystarczyć. By zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa pomiędzy kolejnymi osobami, należy nosić w miejscach publicznych maseczkę ochronną. W związku z takimi przesłankami WHO zmieniła swoje dotychczasowe rekomendacje.

Noszenie maseczek ochronnych. WHO zmienia rekomendację

Do tej pory WHO nie rekomendowała noszenia maseczek w miejscach publicznych. Uznawano, że brakuje wystarczających dowodów, by potwierdzić ich skuteczność. Dodatkowo eksperci WHO wskazywali, że takie zalecenie może stworzyć fałszywe poczucie bezpieczeństwa oraz sprawi, że zabraknie sprzętu dla medyków.

WHO zmienia rekomendację. W najnowszym oświadczeniu Światowa Organizacja Zdrowia zachęca rządzących, by nakłaniali swoich obywateli do noszenia maseczek ochronnych. Uznano, że to kolejne z narzędzi, które może przyczynić się do ograniczenia pandemii koronawirusa - informuje BBC.

bEKsMUYD

Trzeba jednak pamiętać, że same maseczki nie ochronią nas całkowicie przed COVID-19 - przekazał dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Noszenie maseczek ochronnych. Jakie przepisy obowiązują w Polsce?

Przypomnijmy, że w związku z niedawną konferencją prasową ministra zdrowia, Łukasza Szumowskiego, obowiązek noszenia maseczek w Polsce został częściowo zniesiony. Nie trzeba ich nosić, jeśli nie mijamy się z obcymi osobami. Jeśli natomiast idziemy chodnikiem lub klatką schodową i mijamy ludzi, maseczkę powinniśmy zakładać. Obowiązek zakrywania ust i nosa nadal obowiązuje np. w sklepach i supermarketach.

bEKsMUZe
KOMENTARZE
(374)
Mati
rok temu
Kolejna religia koronaświrus....
Jaa
rok temu
Brak słów....
Kuba
rok temu
U nas znoszą obostrzenia bo przecież wybory muszą być.Najważniejsze jest koryto a zdrowie ludzi mają głęboko w d...e.Teraz nikt nie będzie mógł się powołać na to,że jest zagrożenie dla zdrowia.Wychodzą z założenia-teraz za wszelką cenę my a po nas choćby potop.Obecnie jest większe zagrożenie niż na początku.
bEKsMUZf
Xxxxx
rok temu
Ludzie do holery ogarnięcie nie dawno nie trzeba było nosić ateraz każecie bo co pieniążki chcecie te które osoby dostaną mandatu zgadlem wirusa już nikt nie wierzy nie strassczie dzieci bo przez was dzieci tracą apety te male i te 5lotki bo wam się kasy chce biedni też chcąca dajecie bogaty i rencystom a biedni już na śmietniku bo po co
Ania
rok temu
Podobno noszone maseczki chronią bardziej innych niż nas noszących, pomyślnie dlaczego tak jest. Chodzi o to żeby ci, którzy ich nie noszą byli piętnowani przez tych noszących. Przecież jeśli ktoś nosi to powinien być bezpieczny a ten kto nie nosi to jego sprawa i nic nikomu do tego.
Hehe
rok temu
Gates płaci WHO + Gates chce zarabiać na szczepieniu całego świata. Wystarczy pomyśleć, żeby zgadnąć faktyczną przyczynę tej "nieoczekiwanej" reko-mendacji.
Kris
rok temu
Telewirus.
Kris
rok temu
Telewirus.
Kris
rok temu
Telewirus.
Qqqqq
rok temu
Korono wirus był kiedyś jest teraz i zawsze będzie. Nie uchronimy się od żadnej choroby maseczkami to jakiś żart tylko kto się tego żartu dopuścił ani gumowymi rękawiczkami w których ręce po 5 minutach są mokre. Nasze drogi oddechowe po 20 minutach w masce są bardziej narażone na bakterie które sami wytwarzamy. Prawdziwe choroby dopiero przed nami w Afryce Ebolla zbiera plony tego już nikt nie nagłaśnia może i dobrze bo gdy to do nas zawita to naprawdę wpadniemy w panikę.
Cinema
rok temu
A ja się boję. Róbcie, co chcecie, mój ukochany mąż, cukrzyk, jest narażony. I co, mam zrezygnować z maski? Tydzień temu, w sobotę, jakiś gość koniecznie chciał mnie zaczepić i dopytywał się, dlaczego jestem w maseczce i rękawiczkach. Udowadniał, że przecież nic już się nie zadzieje. Dodam, że to było w Biedronce. Dodam, że w podlaskiem wciąż przybywa zakażeń.
Krystyna
rok temu
Że też ktoś im tych głów nie policzy.
Jerzyk Perzyc
rok temu
Kto zarabia na pseudopandemii ...????Bo nie wiem....
bEKsMUYX
oczko
rok temu
No a ja po noszeniu maseczki nie mogę dojść z oczami. Ciągle mnie swędzą i szczypią w kącikach przy nosie i gorzej widzę. Dodatkowo człowiek jest niedotleniony. Wcześniej tego się nie odczuwało. Być może przez to noszenie tego kagańca będę długo walczyć z niewidocznym wrogiem moich oczu. A do okulisty się nie dostanę, bo gabinety nieczynne, no a na wizytę do okulisty po otwarciu gabinetów może się dostanę za rok przy dobrych wiatrach. Za takie rekomendacje i propagandę podziękuję. Ta organizacja wcale nie dba o ludzi. Who is WHO? WHO jest zbiorem ludzi z koncertów farmowych zarabiającym na ludzkich nieszczęściach, zmieniającą pojęcia medyczne po dyktando koncertów farm i rządzących krajami.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić