Wróć na
Kamil Karnowski
|

Znoszenie obostrzeń i obowiązku noszenia maseczek. WHO zmienia rekomendację

375
Podziel się

Światowa Organizacja Zdrowia zmieniła swoją dotychczasową rekomendację dotyczącą zaleceń noszenia maseczek ochronnych w miejscach publicznych. To może być głos wsparcia dla państw, które nakładają taki obowiązek na obywateli.

WHO zmienia rekomendację dotyczącą maseczek
WHO zmienia rekomendację dotyczącą maseczek (Pixabay)
bCGehEMR

Zachowanie dystansu społecznego może nie wystarczyć. By zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa pomiędzy kolejnymi osobami, należy nosić w miejscach publicznych maseczkę ochronną. W związku z takimi przesłankami WHO zmieniła swoje dotychczasowe rekomendacje.

Noszenie maseczek ochronnych. WHO zmienia rekomendację

Do tej pory WHO nie rekomendowała noszenia maseczek w miejscach publicznych. Uznawano, że brakuje wystarczających dowodów, by potwierdzić ich skuteczność. Dodatkowo eksperci WHO wskazywali, że takie zalecenie może stworzyć fałszywe poczucie bezpieczeństwa oraz sprawi, że zabraknie sprzętu dla medyków.

WHO zmienia rekomendację. W najnowszym oświadczeniu Światowa Organizacja Zdrowia zachęca rządzących, by nakłaniali swoich obywateli do noszenia maseczek ochronnych. Uznano, że to kolejne z narzędzi, które może przyczynić się do ograniczenia pandemii koronawirusa - informuje BBC.

bCGehEMT

Trzeba jednak pamiętać, że same maseczki nie ochronią nas całkowicie przed COVID-19 - przekazał dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Noszenie maseczek ochronnych. Jakie przepisy obowiązują w Polsce?

Przypomnijmy, że w związku z niedawną konferencją prasową ministra zdrowia, Łukasza Szumowskiego, obowiązek noszenia maseczek w Polsce został częściowo zniesiony. Nie trzeba ich nosić, jeśli nie mijamy się z obcymi osobami. Jeśli natomiast idziemy chodnikiem lub klatką schodową i mijamy ludzi, maseczkę powinniśmy zakładać. Obowiązek zakrywania ust i nosa nadal obowiązuje np. w sklepach i supermarketach.

bCGehENu
KOMENTARZE
(375)
DaM
4 tyg. temu
już blisko miesiąc nie słucham wiadomości, nie śledzę statystyk a w necie czytam sporadycznie, od tego czasu jestem szczęśliwym człowiekiem dla którego pandemia się skończyła "Jedna forma zarazy przenosi się szybciej od wirusa - strach." Dan Brown
Duzopisac
4 tyg. temu
Chcecie to noście maski a ludziom dajcie spokój. Zaprzestańcie straszyć, dosyć tego! Zaprzestańcie składować do ziemi hemiczno toksyczne odpady, zaprzestańcie manipulować, burzami, Tsunami, pogodą ala susza, zaprzestańcie prób jądrowych, zamknijcie elektrownie jądrowe, nie straszyć że drób z bakteria, wołowina, ryby z chorobami. Jaja, mleko, cynamon, czosnek, że niezjadliwe bo coś tam itd,,, a nie czepiacie się aut! To wasza wina że ludzie chorują. Zaszczepcie swoje mózgi, może będziecie lepiej myśleć. My nie potrzebujemy szczepionek lecz spokoju i zdrową żywność a nie sprowadzacie do Europy choroby z krajów poza UE.
Ali
4 tyg. temu
WHO to organizacja skompromitowana jej zalecenia można włożyć między bajki.Nie nosiłem i nosił nie będę.
bCGehENv
Franciszek
4 tyg. temu
WHO to rzeczywiście organizacja polityczna a nie organizacja która zajmuje się zdrowiem Oni bardziej zajmują się aby w rożny sposób bez żadnych standardów zmniejszać liczbę ludności na świecie
Polak
4 tyg. temu
Panie Szumowski niech Pan popatrzy na te biedne kelnerki czy fryzjerki..czy inni którzy pracują w miejscach publicznych..te maseczki przez cały dzień pracy doprowadza ich do nieuleczalnych chorób wokół ust,potem nawet krtani..bo oni wdychają swoje wydychane powietrze..i niszczą swe płuca..moja znajoma fryzjerka nosząc ta maskę "narobiło"jej się takich paskudnych krostek wokół buzi i to zaczerwienione i swędzi.Pani dermatolog jej powiedziała że tak właśnie "robią" te noszenie maseczek.. Jeśli Pan Szumowski nie wierzy to niech przez miesiąc dzień w dzień nosi maseczki...wtedy zrozumie swoje postępowanie i swe rozkazy które nawet "psu na budę się nie przydadzą"nawet pies jakby nosił cały dzień kaganiec to by się wściekł..🙉a my??co ta nasza polska władza z nami zrobiła!!!
Najnowsze komentarze (375)
Mati
3 tyg. temu
Kolejna religia koronaświrus....
Jaa
4 tyg. temu
Brak słów....
Kuba
4 tyg. temu
U nas znoszą obostrzenia bo przecież wybory muszą być.Najważniejsze jest koryto a zdrowie ludzi mają głęboko w d...e.Teraz nikt nie będzie mógł się powołać na to,że jest zagrożenie dla zdrowia.Wychodzą z założenia-teraz za wszelką cenę my a po nas choćby potop.Obecnie jest większe zagrożenie niż na początku.
Xxxxx
4 tyg. temu
Ludzie do holery ogarnięcie nie dawno nie trzeba było nosić ateraz każecie bo co pieniążki chcecie te które osoby dostaną mandatu zgadlem wirusa już nikt nie wierzy nie strassczie dzieci bo przez was dzieci tracą apety te male i te 5lotki bo wam się kasy chce biedni też chcąca dajecie bogaty i rencystom a biedni już na śmietniku bo po co
Ania
4 tyg. temu
Podobno noszone maseczki chronią bardziej innych niż nas noszących, pomyślnie dlaczego tak jest. Chodzi o to żeby ci, którzy ich nie noszą byli piętnowani przez tych noszących. Przecież jeśli ktoś nosi to powinien być bezpieczny a ten kto nie nosi to jego sprawa i nic nikomu do tego.
Hehe
4 tyg. temu
Gates płaci WHO + Gates chce zarabiać na szczepieniu całego świata. Wystarczy pomyśleć, żeby zgadnąć faktyczną przyczynę tej "nieoczekiwanej" reko-mendacji.
Kris
4 tyg. temu
Telewirus.
Kris
4 tyg. temu
Telewirus.
bCGehENn
Kris
4 tyg. temu
Telewirus.
Qqqqq
4 tyg. temu
Korono wirus był kiedyś jest teraz i zawsze będzie. Nie uchronimy się od żadnej choroby maseczkami to jakiś żart tylko kto się tego żartu dopuścił ani gumowymi rękawiczkami w których ręce po 5 minutach są mokre. Nasze drogi oddechowe po 20 minutach w masce są bardziej narażone na bakterie które sami wytwarzamy. Prawdziwe choroby dopiero przed nami w Afryce Ebolla zbiera plony tego już nikt nie nagłaśnia może i dobrze bo gdy to do nas zawita to naprawdę wpadniemy w panikę.
Cinema
4 tyg. temu
A ja się boję. Róbcie, co chcecie, mój ukochany mąż, cukrzyk, jest narażony. I co, mam zrezygnować z maski? Tydzień temu, w sobotę, jakiś gość koniecznie chciał mnie zaczepić i dopytywał się, dlaczego jestem w maseczce i rękawiczkach. Udowadniał, że przecież nic już się nie zadzieje. Dodam, że to było w Biedronce. Dodam, że w podlaskiem wciąż przybywa zakażeń.
Krystyna
4 tyg. temu
Że też ktoś im tych głów nie policzy.
Jerzyk Perzyc
4 tyg. temu
Kto zarabia na pseudopandemii ...????Bo nie wiem....
oczko
4 tyg. temu
No a ja po noszeniu maseczki nie mogę dojść z oczami. Ciągle mnie swędzą i szczypią w kącikach przy nosie i gorzej widzę. Dodatkowo człowiek jest niedotleniony. Wcześniej tego się nie odczuwało. Być może przez to noszenie tego kagańca będę długo walczyć z niewidocznym wrogiem moich oczu. A do okulisty się nie dostanę, bo gabinety nieczynne, no a na wizytę do okulisty po otwarciu gabinetów może się dostanę za rok przy dobrych wiatrach. Za takie rekomendacje i propagandę podziękuję. Ta organizacja wcale nie dba o ludzi. Who is WHO? WHO jest zbiorem ludzi z koncertów farmowych zarabiającym na ludzkich nieszczęściach, zmieniającą pojęcia medyczne po dyktando koncertów farm i rządzących krajami.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić