o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Kosma Szczepaniak
|
aktualizacja

Kiedy wesela w Polsce? Kiedy będzie można zorganizować wesele? Dziś poznamy szczegóły

1
Podziel się

Wiele młodych par czeka na oficjalne stanowisko rządu w sprawie organizacji ślubów oraz wesel. Według ostatnich informacji, dziś (26 maja) ma odbyć się konferencja prasowa, na której określone zostaną konkretne wytyczne dotyczące branży weselnej oraz zakończeniu obowiązku noszenia maseczek.

Kiedy wesela w Polsce? Kiedy będzie można zorganizować wesele? Dziś poznamy szczegóły
(pixabay.com)
bDJwLlvp

Przed nami sezon ślubny. Wiele par zmuszonych było odwołać lub przesunąć w terminie swój ślub oraz wesele ze względu na brak możliwości zorganizowania zgromadzeń powyżej 50 osób oraz obowiązujące obostrzenia związane z Kościołem, gastronomią czy obiektami noclegowymi.

Coraz mniej niewiadomych. Z ostatnich informacji przekazanych opinii publicznej przez ministra zdrowia, Łukasza Szumowskiego wynika, że już dzisiaj - 26 maja - poznamy szczegóły dotyczące organizowania ślubów oraz przede wszystkim wesel.

bDJwLlvr

Kiedy zorganizować wesele w Polsce? Będą nowe wytyczne

Pierwsze informacje dotyczące wesel pojawiały się w kontekście ogłoszenia czwartego etapu odmrożenia gospodarki. Taką wiadomość przekazał między innymi wiceminister resortu zdrowia, Janusz Cieszyński. Ostatnie wydarzenia jednak spowodowały, że informacja dla wszystkich planujących ślub oraz wesele pojawi się wcześniej.

Specjalna konferencja. Łukasz Szumowski 25 maja w "Graffiti" powiedział, że podczas wtorkowej konferencji zostanie poruszony przede wszystkim temat obowiązku noszenia maseczek w przestrzeni publicznej. Spodziewamy się, że zostanie on zdjęty, choć może nie dotyczyć wszystkich województw. Razem z tym ogłoszeniem, pojawią się również wytyczne dla tych, którzy chcą zorganizować wesele.

bDJwLlvx

Nowe wytyczne podczas wesel. Resort zdrowia zaznacza na każdym kroku, że jedną z wytycznych będzie możliwość zorganizowania wesel do 50 osób. Wiele osób ze środowiska branżowego zwraca jednak uwagę, że po ostatniej sytuacji związanej z wypowiedzią Mateusza Morawieckiego po jego wizycie w restauracji bez maseczki i słowach, że "to są jedynie zalecenia, a nie zasady", wiele osób na pewno ominie nowe wytyczne.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDJwLlvS
KOMENTARZE
(1)
Andrzej
9 miesięcy temu
Fałszywa flaga z tym koronawirusem! NWO!!!
Najnowsze komentarze (1)
Andrzej
9 miesięcy temu
Fałszywa flaga z tym koronawirusem! NWO!!!
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić