Weszli na posesję 69-latka. Złapali się za głowę

1211

Złotowscy policjanci na jednej z posesji w gminie Lipka (woj. wielkopolskie), ujawnili nielegalny alkohol oraz aparaturę do jego produkcji. Domowa bimbrownia ukryta była w pomieszczeniach gospodarczych 69-latka.

Weszli na posesję 69-latka. Złapali się za głowę
Za nielegalne wytwarzanie alkoholu grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku (Policja)

W ubiegłym tygodniu Policjanci z Wydziału Kryminalnego złotowskiej jednostki, na terenie gminy Lipka zatrzymali mężczyznę, który w swoim mieszkaniu posiadał nielegalny alkohol w słojach oraz plastikowych butelkach.

Funkcjonariusze w czasie przeprowadzonych czynności na posesji mężczyzny, ujawnili urządzenia do produkcji nielegalnego trunku oraz 15 beczek, o pojemności 120 litrów, z zawartością zacieru, czyli półproduktu do wytwarzania alkoholu.

Łącznie zabezpieczono 470 litrów gotowego wyrobu alkoholowego. 69-letni mieszkaniec powiatu, usłyszał już zarzut nielegalnego wytwarzania alkoholu. Policjantom tłumaczył, że alkohol wytwarzał na własne potrzeby oraz przekazywał go znajomym w zamian za pomoc.

Za przestępstwo wyrobu napojów alkoholowych, grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Pamiętajmy, że kupując nielegalny alkohol, tak naprawdę nie znamy jego składu chemicznego, w związku z tym narażamy się na utratę zdrowia, a nawet życia - przypomina policja.
Zobacz także: Podwyżki cen po sankcjach na Rosję. Będą dalsze wzrosty?
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić