oprac. Robert Czykiel| 

Wezbrana rzeka porwała most. Nagranie z Małopolski

16

Nawałnica sprawiła, że na co dzień spokojna rzeczka w Tenczynie zaczęła siać postrach. Jeden ze świadków nagrał moment, gdy woda wyrwała most.

Wezbrana rzeka porwała most. Nagranie z Małopolski
W Tenczynie rzeka wyrwała most (Facebook)

W czwartek w niektórych częściach Polski pojawiły się burze i ulewy. Strażacy mieli ręce pełne roboty. W licznych miastach doszło do uszkodzeń i tak było w Tenczynie w gminie Lubień (woj. małopolskie).

Tenczyn. Rzeka wyrwała most

Na co dzień płynie tamtędy spokojna rzeczka, która nie jest zbyt głęboka. Nawałnica jednak sprawiła, że sytuacja nagle się zmieniła. Wezbrała woda, a jej siła była na tyle duża, że wyrwała most. Udało się uwiecznić ten moment na filmie.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
"Z rzeczki po kostki, w 45 minut w rwący żywioł. Natura ma ogromną moc a "wodnik" to prawdziwy dzikus" - relacjonuje na Facebooku autor filmu.

Jak informuje portal skomielna.info, w niektórych częściach Tenczyna zostały zalane ulice i domy. Częściowo został także zniszczony miejscowy stadion piłkarski.

Zobacz także: Pogoda w Polsce. Burze, gradobicia, porywisty wiatr i ulewne deszcze. W Boże Ciało straż pożarna miała pełne ręce roboty

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić