oprac. Robert Czykiel| 

Pogoda. Uwaga na burze z gradem. Ostrzeżenie IMGW dla całej Polski

2

W piątek 12 czerwca w całej Polsce będzie duszno i mogą pojawiać się niebezpieczne burze. Będą im towarzyszyć silny wiatr, ulewy, a nawet opady gradu.

Pogoda. Uwaga na burze z gradem. Ostrzeżenie IMGW dla całej Polski
Pogoda. IMGW ostrzega przed burzami w całym kraju (Ventusky.com)

W czwartek wraz z Bożym Ciałem rozpoczął się długi weekend. Na razie pogoda zachęca, by spędzić czas poza domem. Trzeba jednak być ostrożnym, bo w każdej chwili warunki mogą zmienić się diametralnie.

Ostrzeżenie IMGW. Będą burze, wichury i grad

W piątek 12 czerwca w całym kraju jest ciepło, ale też bardzo duszno. Jest także duże ryzyko występowania burz. IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia dla całego kraju.

"Dzisiaj burze mogą rozwijać się niemal w całym kraju. Ich największe prawdopodobieństwo wystąpi w pasie od Warmii i Mazur, przez Wielkopolskę po Dolny Śląsk i Karpaty. Lokalnie burze będą silne z porywami wiatru do 100 km/h, opadami gradu do 3-4 cm oraz akumulacją opadu do 40 mm" - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Zaleca się zachować szczególną ostrożność. Już w ostatnich dniach burze były bardzo niebezpieczne. Lokalnie nawet pojawiały się tornada, które zrywały z domów dachy.

Zobacz także: Pogoda w Polsce. Burze, gradobicia, porywisty wiatr i ulewne deszcze. W Boże Ciało straż pożarna miała pełne ręce roboty

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić