Wróć na
Aniela Siwek
|

WHO ostrzega. To nie czas na wizyty u dentysty

80
Podziel się

Światowa Organizacja Zdrowia przestrzega przed wizytami u dentysty. Według ekspertów nie powinno się chodzić na zabiegi, które nie są pilne. Czynności wykonywane u dentysty mogą bowiem sprzyjać rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

WHO ostrzega. To nie czas na wizyty u dentysty
WHO ostrzega. To nie czas na wizyty u dentysty (Getty Images)
bCZoeTcl

Ekspert z WHO Benoit Varenne ostrzegł przed niepotrzebnymi wizytami u dentysty. Powiedział, że czynności, które są wykonywane podczas zabiegów, mogą sprzyjać rozprzestrzenianiu się wirusa, a stosowane zabezpieczenia – okazać się niewystarczające.

Wizyta u dentysty może grozić zakażeniem

Wytyczne WHO zalecają, aby w przypadku przeniesienia zakaźnej choroby na społeczeństwo, priorytetowo traktować przypadki związane z jamą ustną – powiedział ekspert.

Obecnie nie ma danych na temat tego, jak koronawirus może rozprzestrzeniać się w gabinecie dentystycznym. Większość z nich na czas epidemii została zamknięta, przyjmowano tylko pilne przypadki. Ponadto gabinety są dezynfekowane, a pacjenci noszą ubrania ochronne.

bCZoeTcn

Białoruś. Kolejne protesty na ulicach miast. Dramatyczne sceny

WHO chce przeprowadzić w tym kierunku badania. Zaleca się, aby do momentu ich zakończenia, pacjenci przychodzili do dentysty tylko w nagłych przypadkach.

WHO opublikowało wytyczne co do działania gabinetów dentystycznych. Powinny mieć odpowiednią wentylację, aby zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa w zamkniętym pomieszczeniu. Każdy pacjent powinien mieć ochronną odzież, a gabinet musi być dezynfekowany po każdej wizycie.

Czytaj także:

bCZoeTct
bCZoeTcO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(80)
wit
2 miesiące temu
Polska sluzba zdrowia padla calkiem na kolana, wiec teraz beda wrecz zakazywac chodzic do lekarza, pierwsze nie ma kto leczyc po drugie NFZ nie ma pieniedzy. Najlepiej tylko telefonocznie- taniej i telefon zawsze moze odebrac palacz w szpitalu, lub Kaszpirowski.
keramek2006
2 miesiące temu
WHO- niepotrzebna organizacja
H.m.
2 miesiące temu
Do dentysty nie chodzi się dla przyjemności,tylko jak jest taka potrzeba,dlatego nawet w czasie koronowirusa trudno zrezygnować z takich wizyt.Nie rozumiem dlaczego mielibyśmy nie leczyć zębów?
bCZoeTcP
Ktos
2 miesiące temu
Zapomnieli powiedzieć że próchnicę wywołuje ten sam paciorkowiec który jest odpowiedzialny za anginę a ta wielokrotnie była w Polsce rozpoznawana jako koronawirus. Postępujące ubytki mogą przyczynić się do rozwoju rozsiane po organizmie infekcji która przechodzi w tzw gorączkę reumatyczna. Przestancie słuchać tych konowałów z WHO. Tam są głównie ludzie udzielający się ideologicznie a nie lekarze z powołania. Mówią to co jest korzystne dla ich sponsorów. To nie jest żadną elita ani instytut zrzeszających naukowców.
Bbb
2 miesiące temu
Oszaleli. Najlepiej na nic się teraz nie leczyć i czekać na koronawirusa. Żart chyba.
Najnowsze komentarze (80)
Gosia
miesiąc temu
Dochodzi do tego że w ogóle człowiek na nic się nie leczy i nie korzysta z wizyt u żadnego lekarza bo jest covid
JaM
miesiąc temu
Boję się chwili ogłoszenia końca pandemii. Już w tej chwili standardowe wizyty stały się fikcją, czy lekarze będą chcieli jeszcze pracować ?!
Dan
miesiąc temu
Jak można tak traktować ludzi. Nie leczyć zębów, nie leczyć się w ogóle najlepiej, tylko na covid.Czy wiecie co oni robią z ciałem gdy człowiek umrze z podejrzeniem,że na wirusa? Przecież rodzina nie ma pojęcia co jest w trumnie bo nie wolno nawet identyfikować zmarłego. Wydadzą trumnę ale co jest w środku to nikt nie wie. To jest bardzo smutne.
Jurek
miesiąc temu
Teraz w przychodniach kawka , herbatka i przyjmowanie zdalne. Żyć ,nie umierac , bo pieniązki co miesiac na konto wpływają.
Krystyna
miesiąc temu
W normalnym kraju powinien byc dostęp do kazdego lekarza i dentysty. Widzę , ze są prywatne gabinety i kliniki dentystyczne , gdzie bez problemu przyjmują pacjentow. Sama korzystam od 3 miesięcy z takiej kliniki i nic się nie dzieje. Nie mozna się tylko dostac do panstwowych przychodni. Lekarze się nie wysilają i pracuja zdalnie , bo i tak dostają pueniążki. Z tego widac , ze tzw. słuzbę zdrowia trzeba sprywatyzowac.
Staszek
miesiąc temu
Lekarze zabarykadowali się w przychodniach i przyjmują zdalnie . Natomiast juz w gabinetach prywatnych Ci sami pracują normalnie. Więc jak to jest? Lekarz składał chyba przysięgę , że będzie udzielał pomocy chorym w kazdych warunkach , niezaleznie od sytuacji ? Przeciez mozna umawiac pacjentów na godzinę , aby nie było tłumow . W przychodniach pustki, a w domach cierpią niezaopiekowani pacjenci. Jestem pewien , ze za jakis czas będzie sporo pozwów z powodu nieudzielenia własciwej pomocy pacjentom.
Twb
miesiąc temu
WHO ostrzega unikaj koronera bo będzie afera
LIKEPANEL.PL
miesiąc temu
❤️⭐❤️Masz ochotę na nocne piątkowe pogaduszki z kobietami z całej Polski? Jesteś samotny i szukasz dziewczyny albo Kochanki? To strona dla Ciebie!
bCZoeTcH
Bes
miesiąc temu
Ten artykuł podaje nieprawdziwe dane, WHO mówi o tym, że w gabinetach wciąż wciąż mają być stosowane środki ochrony i że wytyczne, które powstały na czas epidemii wciąż są aktualne
Ochudzki
miesiąc temu
Już nie przeginajcie wszak telefonicznie można dzwonisz i po sprawie
Ochudzki
miesiąc temu
Koronawirus załatwił przyjemna pracę służbie zdrowia ...fakt cześć pracuje ciężko a reszta kawa i kilka telefonów pięknie tylko co będzie jak już będą musieli przyjmować i ilu ludzi umrze czekając na wizyte. Kto wie może i więcej jak na wirusa. Onkolog np. powie za późno gdzie pan był rok temu a ten mu na to przy telefonie.
VIRUS
miesiąc temu
Jedyne czego trzeba unikać to takich jak ten "fake newsów ..obudźcie się z tego omoku! ..ludzie czy wy naprawdę wierzycie w to co propagują media? ..macie choć trochę własnego rozumu czy pozabierał was już do końca facebook i media? Przykro się na to wszystko patrzy. Jedyna choroba cywilizacji to coraz nowsze technologie i coraz nowsze sposoby manipulacji. Ktoś mądrzejszy od was kazał wam wierzyć w coś czego nie można dotknąć ani zobaczyć. Trik stary jak węgiel. Łykacie wszystko co wam podadzą na tacy jak pelikan
VIRUS
miesiąc temu
Zejdźcie z anteny już z tym virusem. My i tak wam nie wierzymy. Wasz plan nie wypalił. Pogudźcie się z tym. Mieliście swoje 5 min. Statystyki wyssane z palca. Corona virus ta? Wy jesteście największą chorobą zerującą na ludziach ..przebiliście kościół i pinokia ze 100 razy. Stop Waszej Propagandzie i maszynce do zarabiania pieniędzy!!!
Ewelina
miesiąc temu
Do dentysty nie wolno do lekarza nie wolno to tylko pozostaje nam cmentarz tam nam wolno zakazu nie ma.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić