Robert Czykiel| 

WHO potwierdza koszmarne doniesienia. Chodzi o koronawirusa

169

Liczba zakażonych od początku pandemii nieuchronnie zbliża się do 30 mln. Minionej doby padł nowy rekord - koronawirusa stwierdzono u ponad 300 tys. ludzi.

WHO potwierdza koszmarne doniesienia. Chodzi o koronawirusa
(Getty Images)

Koronawirus nie daje za wygraną i wciąż jest bardzo aktywny na całym świecie. Każdego dnia przybywa tysiące nowych potwierdzonych przypadków zakażenia. Niedługo zostanie przekroczona kolejna bariera.

Koronawirus na świecie. Padł nowy rekord

WHO poinformowało, że padł nowy rekord dobowego przyrostu zakażeń. W ostatnich 24 godzinach pozytywny wynik testu otrzymało 307 930 ludzi. Dotychczasowy rekord z 6 września wynosił 306 857 zakażeń w ciągu doby.

Obecnie najtrudniejsza sytuacja jest w Indiach, gdzie miniony dzień przyniósł 94 372 potwierdzonych przypadków. Drugie miejsce w dobowej statystyce zajmują Stany Zjednoczone (45 523), a trzecie Brazylia (43 718).

Zobacz także: Małgorzata Rozenek o koronasceptykach: "Zapraszam do szpitala"

Na szczęście od wielu miesięcy nie padł nowy rekord zgonów. Najwięcej osób zmarło 17 kwietnia - 12 430. Minionej doby było ponad 10 tys. ofiar śmiertelnych.

Od początku pandemii na całym świecie koronawirusem zakaziło się 28,79 mln osób. Licznik zgonów w tej chwili zatrzymać się na liczbie 917 417.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić