o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Koronawirus: szczepionka nie będzie gotowa przed uderzeniem II fali

33
Podziel się

Brytyjski ekspert podzielił się niepokojącymi przewidywaniami odnośnie pandemii COVID-19. Jak dowodzi, szczepionka na koronawirusa może być gotowa już na początku 2021 roku. Jednocześnie uważa, że jej powstanie nie uchroni pacjentów przed skutkami uderzenia II fali.

Koronawirus: szczepionka nie będzie gotowa przed uderzeniem II fali
Zdaniem eksperta pracownicy medyczni nie poradzą sobie ze skutkami II fali koronawirusa (Getty Images, Guillermo Legaria , Stringer)
bDSIFzat

John Bell jest profesorem medycyny na Uniwersytecie Oksfordzkim. Czołowy brytyjski naukowiec przyznał w rozmowie z "Daily Telegraph", że zazwyczaj opracowanie szczepionki trwa osiem lat. Tymczasem prace nad tą, która ma zapobiec zarażeniu koronawirusem, zaczęły się dopiero osiem miesięcy temu.

Koronawirus: szczepionka nie będzie gotowa przed wybuchem II fali?

Według Johna Bella II fala pandemii COVID-19 już się rozpoczęła. Naukowiec oszacował, że szczepionka na koronawirusa będzie gotowa na początku 2021 roku. Wyraził jednak wątpliwości, aby jej powstanie przyczyniło się do pokonania skutków uderzenia II fali.

bDSIFzav
Prawdopodobnie jesteśmy teraz na samym początku II fali, ale szczepionka może się pojawić pod jej koniec – wyjaśnił John Bell w rozmowie z "Daily Telegraph".
Zobacz także: Zobacz też: Prof. Krzysztof SImon o szczepionkach na grypę: jesteśmy opóźnieni
bDSIFzaB

Zdaniem naukowca Wielka Brytania przoduje w pracach nad szczepionką na koronawirusa. John Bell oszacował, że AstraZeneca wyprzedza konkurencję o trzy do nawet czterech miesięcy. Koncern farmaceutyczny właśnie wrócił do działania po tym, jak w konsekwencji wystąpienia powikłań u jednego z ochotników proces został na pewien czas wstrzymany.

(...) Jesteśmy (Wielka Brytania – przyp. red.) około trzy do czterech miesięcy przed kimkolwiek innym z praktyczną szczepionką – zapewnił John Bell w wywiadzie dla "Daily Telegraph".
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSIFzaW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(33)
normalna
7 miesięcy temu
Kto jeszcze jak czyta te bzdury dostaje ataku śmiechu???
Pelagia
7 miesięcy temu
Pandemię to my mamy owszem. Ale chyba paniki i wzajemnego straszenia się.
CNNNC
7 miesięcy temu
Szczepionka z fragmentami obcego zmodyfikowanego DNA zmieni nasze DNA . To jest szczepionka depopulacja
bDSIFzaX
XXX
7 miesięcy temu
Won z Brytyjską, Rosyjska i Chińską szczepionką... oparte są na zmodywikowanych adenowirysach (osłabione). Kto da mi 100% pewności, że mimo modyfikacji adenowirusy zaszczepione w moje ciało nie zaczną jednak uruchamiać "swoich systemów obronnych"? (zapisane w mRNA) Zamiast bronić przed Covid19, będą mi szkodzić...
💉💉💉
7 miesięcy temu
Dobrą i skuteczną szczepionkę bada się latami, aby wprowadzić do obiegu.Nie dajcie się nabrać na to że już ktoś ją ma, albo w niedalekim czasie będzie mieć.
Najnowsze komentarze (33)
Piotr
7 miesięcy temu
o2.pl przestańcie publikować te bzdury a skończy się pierwsza fala a druga nigdy nie nadejdzie.
Mmm
7 miesięcy temu
Pandemia to jest by opłaci" rachunki itp.
Świadomy
7 miesięcy temu
To jest jedna wielka bujda na resorach. Gdyby rzeczywiście była jakaś pandemia to by miejsc na murach cmentarnych nie było. Tyle by było nekrologów. Pandemia to owszem jest, ale zgonów na raka, zawały itp. A tego, że wg GUS ponad 1200 Polaków umiera na wszytko nikt nie mówi. Mówią tylko, że dziś umarło 14 osób koronkowych!!!! Olabooooga.....
Cena
7 miesięcy temu
Jest w tym jakaś ironia losu, która powinna zginąć wraz z nauką historii i biologii. Mimo to większość ludzi uważa, że epoka wymierania przez atak bakterii i wirusów minęła?! Oczywiście to Absurd! Niestety za ten stan oczywiście winę ponosi cały obszar edukacji Polskiej, który w trybie nauczania bardziej naciska na możliwość wystąpienia wojny niż epidemii. I stąd ludzie święcie przekonani o swojej wyższości nad materią a co za tym idzie i ten przykład wymierania przez drobnoustroje będzie znaczący.
Gość
7 miesięcy temu
:) :) :) dzienna dawka dobrego humoru....
asd
7 miesięcy temu
a kiedy skończyła się 1 fala ?
pfuZ
7 miesięcy temu
Tsunami? Czy raczej burza w szklance wody?
Karol
7 miesięcy temu
Pandemię i wirusa to odczuwamy w coraz szybciej opróżnianych nam portfelach.
bDSIFzaP
Robert
7 miesięcy temu
Najpierw zaszczepic politykow.Jak przezyja to dopiero reszte
Ted
7 miesięcy temu
To jest covid biznes nie pandemia
Pit
7 miesięcy temu
Kto pisze te bzdury!!! Straszenie i straszenie!!! NIc merytorycznego. Ktos co gdzies piardnął ale nie wiadomo kto i gdzie
łolaboga
7 miesięcy temu
Znó się zaczyna medioszał, czego dowodem jest to zdjęcie. Musicie się bardziej postarać, razem z politykami i jedynie słusznymi nadekspertami, nadredaktorzy. Aaaaa, to już chyba było...
German Arct
7 miesięcy temu
Infekcja HIV (identycznie jak COVID-19) zaczyna się od grypopodobnej reakcji retrowirusowej o śmiertelności około 5%. HIV atakuje limfocyty T przez receptor CD4, a koronawirus przez podobny receptor CD147. Informacji o tym, że w ciągu 10 lat wszyscy zakażeni koronawirusem dostaną zespołu podobnego do AIDS na razie się nie podaje do powszechnej wiadomości. Koronawirus to praktycznie HIV przenoszony drogą kropelkową, a już od 35 lat nie udało się wyprodukować żadnej szczepionki przeciw HIV.
Też medyk
7 miesięcy temu
W sumie Niemczech i w the UK też podejrzewają, że koronawirus to zmodyfikowany HIV, któremu wszczepiono zdolność zakażania drogą kropelkową. Teraz to nic, dopiero jak zaczną się pierwsze przypadki COVID-AIDS, to dopiero szpitale się zapełnią. Amerykanie piszą też, że można się zakazić COVID drogą płciową od osoby, która pozornie wyleczyła się z COVID, a ma wirusa przetrwałego w limfocytach, dokładnie tak, jak to robi HIV.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić