o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Angelika Karpińska
|

Europa. Dyrektor WHO nie ma wątpliwości. Mówi o szczepionkach z Rosji i Chin

251
Podziel się

Dyrektor Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) na Europę Hans Kluge stwierdził, że umowy dwustronne zawierane przez kraje ws. szczepień przeciw COVID-19 szkodzą programowi COVAX, który ma zagwarantować dostęp do szczepionek krajom rozwijającym się.

Europa. Dyrektor WHO nie ma wątpliwości. Mówi o szczepionkach z Rosji i Chin
Dyrektor WHO na Europę Hans Kluge (YouTube)
bEIPOZph

Jak podała agencja Reutera, niektóre kraje europejskie zastanawiają się nad kupnem szczepionek z Rosji lub Chin. Preparaty te nie zostały jednak dopuszczone na rynek Unii Europejskiej, a ich twórcy odrzucają unijne podejście do wspólnych zamówień.

Dyrektor WHO na Europę Hans Kluge twierdzi, że umowy dwustronne ws. szczepień szkodzą programowi COVAX. Jego zdaniem wspierany przez WHO program mający zagwarantować dostęp do szczepionek krajom rozwijającym się, jest "jedynym globalnym mechanizmem", który ma wyrównać szanse państw o niskich dochodach na pozyskanie szczepionek na COVID-19.

bEIPOZpj
To, czego chcielibyśmy oczywiście uniknąć, to wszelkie bilateralne umowy szkodzące programowi COVAX, który teraz zaczyna przynosić efekty na całym świecie - powiedział Kluge.
Nieustanne obciążenie szpitali i przemęczenie pracowników służby zdrowia wywołuje gesty solidarności (...) krajów europejskich. Nie zmienia to faktu, że po ponad roku od wybuchu pandemii, nasze systemy opieki medycznej nie powinny być w takiej sytuacji - ocenił.

Wzrost zakażeń koronawirusem w Europie

Szef WHO na Europę podkreślił, że w ostatnim czasie obserwuje się szybsze rozprzestrzenianie się koronawirusa w Europie Środkowej i Wschodniej oraz wzrost zakażeń w niektórych zachodnich krajach UE. Dodał jednak, że najnowsze dane dotyczące szczepień przeciwko COVID-19 są optymistyczne.

bEIPOZpp

Zobacz także: Kiedy pandemia koronawirusa skończy się w Polsce? "Zagraża nam góra lodowa"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEIPOZpK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(251)
Olaf
5 miesięcy temu
Jak słyszę o tej organizacji to szlak trafia !!!
kok
7 miesięcy temu
Rosjanie testowali swoją szzepionke na Nawalnym
Adi
7 miesięcy temu
Prawda boli ?.
bEIPOZpL
myszko
7 miesięcy temu
To całe who do odpalenia w kosmos.Narobili bałaganu i nadal go robią.Wszystkie te bandy darmozjadów,oenzety i im podobne nic innego nie robią tylko generują koszty i obciążają nasze kieszenie.Pasożyty i szkodniki.Kiedy instytucje mające stać na straży ogólnoświatowego porządku zaczynają mącić wtedy wszystko może się wydarzyć.
juzef bąk
7 miesięcy temu
Amerykanie przestali finansować who- więc sami zaczeli zarabiać! Tworząc mafię szczepionkową którą terroryzują cały świat niedostarczając szczepionki w takich ilościach jak na początku! powinna powstać światowa komisja śledcza i osoby związane z tym procederem powinny ponieść konsekwencje nawet karę śmierci.
czlowiek prze...
7 miesięcy temu
chinskie szczepionki sa z mikroprocesorami szpiegujacymi a rosyjskie na bazie spirytusu,😀
Nowiczok
7 miesięcy temu
To bardzo dobra szczepionka🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Polak
7 miesięcy temu
Tyle osób zaszczepionych a coraz więcej zakażeń ojojoj czyżby to był efekt szczepień 😁
PiS = NSDAP
7 miesięcy temu
Jakoś nie słychać, żeby w samej Rosji były jakieś sukcesy w zwalczaniu epidemii. Nie licząc oczywiście Nawalnego, którego potraktowano czymś do owej 'szczepionki' podobnym.
Takie czasy, ...
7 miesięcy temu
liczy się biznes a nie ludzkie zdrowie czy życie.
droga do wiec...
7 miesięcy temu
Przyspieszenie . Sputnik i Made in china .
jasne
7 miesięcy temu
Kreml słynie z kłamstw. Wierzę WHO.
ha ha ha
7 miesięcy temu
Olgino już nadaje - że ich najlepsza, bo od lat badana. A Amerykanie to chcą zarobić, więc dlaczego nie kupić od Moskwy, która przecież na misje wyzwoleńcze i nauczanie na forach kasy potrzebuje? Następny pałac carowi trzeba postawić i wyprodukować pokojowe bomby. A wiadomo, co w tych zachodnich wynalazkach jest? Może "banderowiec" siedzi? Nie ma co kombinować - brać z Kremla - solidna, prawdomówna firma.
bEIPOZpD
prawda
7 miesięcy temu
Strach się czymś takim zaszczepić. Nie znamy składu, badań, a wschód słynie z bylejakości, nieliczenia się z ludzkim życiem.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić