Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Wielkanoc bez rodziny? III fala pandemii już nas nie przeraża [BADANIE]

14
Podziel się:

4 marca mija rok od wykrycia pierwszego przypadku koronawirusa w Polsce, jednak pandemia nadal nie odpuszcza. Nic więc dziwnego, że Polacy są już zmęczeni obostrzeniami i mimo ryzyka zakażenia COVID-19 planują spędzić Wielkanoc z bliskimi.

Wielkanoc bez rodziny? III fala pandemii już nas nie przeraża [BADANIE]
Jak Polacy spędzą tegoroczną Wielkanoc? (Getty Images)

4 marca 2020 r. w Polsce wykryto pierwszy przypadek koronawirusa. Od tamtej pory wprowadzano kolejne restrykcje, które sprawiły, że nasze życie diametralnie się zmieniło.

Nic nie wskazuje jednak na to, że w najbliższym czasie pandemia się skończy. Rząd podkreśla, że III fala koronawirusa przybiera na sile i po raz kolejny obserwujemy wzrost zakażeń.

Tymczasem wielkimi krokami zbliża się Wielkanoc, którą w tym roku obchodzimy 4-5 kwietnia. Minister Zdrowia Adam Niedzielski podkreślił, że jeśli liczba przypadków będzie nadal rosnąć, święta będziemy musieli spędzać w domach.

Jak Polacy spędzą Wielkanoc w czasie pandemii?

Jednak Polacy mają już dosyć obostrzeń. Z badania przeprowadzonego dla o2.pl na panelu Ariadna wynika, że 56 proc. Polaków zamierza odwiedzić rodzinę podczas Wielkanocy, a obostrzenia ich do tego nie zniechęcą.

Z powodu koronawirusa z wizyty u bliskich zrezygnuje 30 proc. ankietowanych. 14 proc. wybrało odpowiedź "trudno powiedzieć".

Czy Polacy chcą otwarcia restauracji i siłowni?

Zapytaliśmy również Polaków, czy zależy im na jak najszybszym otwarciu pubów i restauracji. Odpowiedzi "zdecydowanie tak" i "raczej tak" udzieliło aż 61 proc. ankietowanych, a "zdecydowanie nie" i "raczej nie" 28 proc. 11 proc. nie udzieliło jednoznacznej odpowiedzi. Co ciekawe, na szybkim otwarciu gastronomii najbardziej zależy mieszkańcom małych i średnich miast, a najmniej dużych i wielkich.

Z kolei za jak najszybszym otwarciem siłowni i klubów fitness opowiedziało się 50 proc. Polaków. 36 proc. ankietowanych stwierdziło, że nie brakuje im możliwości korzystania z tych usług, a 14 proc. wybrało wariant "trudno powiedzieć".

Nota metodologiczna:

Badanie dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna. Próba ogólnopolska licząca N=1071 osób w wieku od 18 lat wzwyż. Struktura próby dobrana wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI.

Termin realizacji: 26 lutego – 1 marca 2021 roku.

Zobacz także: Rok koronawirusa w Polsce. Tak wyglądał początek pandemii w marcu 2020 roku

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(14)
Gość
2 lata temu
Szczerze mówiąc mnie akurat wszystko jedno, będą obostrzenia czy nie. W sumie fajny pretekst, żeby unikać osób z rodziny, za którymi się nie przepada. A jak chodzi o restauracje i siłownie nie każdy ma pieniędzy w nadmiarze, żeby je tam zostawiać w tych podłych czasach
LPO
2 lata temu
4 marca minął rok jak grypa zmutowała się rakiem i powstał covid
Bib
2 lata temu
Idę do kościoła i spotykam się z rodziną, koniec tego cyrku. Mam nadzieję że kapłani nie pozamykają świątyń.
beata
2 lata temu
Najbardziej "zmęczeni" są ci, co mają pracę. Nikt ich nie zwolnił; etat jest, a narzekają, jakby im się coś złego działo.
Anna
2 lata temu
Durny narodzie - umierają ludzie , a wy zastanawiacie się czy będą święta?Nie to jest ISTOTNE, najważniejsze jest każde życie ludzkie!!!!!
Olo
2 lata temu
Trzecia fala a potem wymyślą czwartą,piątą i szóstą i tak dalej byle nas zgnoić...
Nagroda Darwi...
2 lata temu
Za to na przełomie listopada i grudnia będzie można swobodnie zapalać światełka
Vendetta
2 lata temu
20.03 Warszawa....wszyscy razem idziemy odzyskac wolność!!!!
realista
2 lata temu
Trzecia fala . A to juz sobie rzad z pierwsza poradził .
czarny
2 lata temu
Większość Polaków na święta odwiedza się w domach wraz z całą rodziną, a to całe straszenie o COVIDZIE nie działa na normalnych ludzi. Straszą na każdym kroku zacierając wrażenie że nie potrafią sobie poradzić z pandemią i swoją nieudolnością. Sami jako wybrańcy narodu mają w dupie całą pandemie i nas
Bob
2 lata temu
Znowu stronka i jej towarzysze z PO napuszczają Polaków.
pawel
2 lata temu
Jezus już swoje wycierpiał , ale nie dla sadystów -list do Hebrajczyków 6 rozdział, 6 werset
pawel
2 lata temu
no i co że Jezus umarł w męczarniach ... najważniejsze są malowane jaja!
kolejnyrok
2 lata temu
I co, będziemy kolejny rok w domach siedzieć tylko dlatego, że paru emerytów głośniej kaszle? Dajcie spokój już
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić