Natalia Bogucka| 

Wielkanoc bez rodziny? III fala pandemii już nas nie przeraża [BADANIE]

33

4 marca mija rok od wykrycia pierwszego przypadku koronawirusa w Polsce, jednak pandemia nadal nie odpuszcza. Nic więc dziwnego, że Polacy są już zmęczeni obostrzeniami i mimo ryzyka zakażenia COVID-19 planują spędzić Wielkanoc z bliskimi.

Wielkanoc bez rodziny? III fala pandemii już nas nie przeraża [BADANIE]
Jak Polacy spędzą tegoroczną Wielkanoc? (Getty Images)

4 marca 2020 r. w Polsce wykryto pierwszy przypadek koronawirusa. Od tamtej pory wprowadzano kolejne restrykcje, które sprawiły, że nasze życie diametralnie się zmieniło.

Nic nie wskazuje jednak na to, że w najbliższym czasie pandemia się skończy. Rząd podkreśla, że III fala koronawirusa przybiera na sile i po raz kolejny obserwujemy wzrost zakażeń.

Tymczasem wielkimi krokami zbliża się Wielkanoc, którą w tym roku obchodzimy 4-5 kwietnia. Minister Zdrowia Adam Niedzielski podkreślił, że jeśli liczba przypadków będzie nadal rosnąć, święta będziemy musieli spędzać w domach.

Jak Polacy spędzą Wielkanoc w czasie pandemii?

Jednak Polacy mają już dosyć obostrzeń. Z badania przeprowadzonego dla o2.pl na panelu Ariadna wynika, że 56 proc. Polaków zamierza odwiedzić rodzinę podczas Wielkanocy, a obostrzenia ich do tego nie zniechęcą.

Z powodu koronawirusa z wizyty u bliskich zrezygnuje 30 proc. ankietowanych. 14 proc. wybrało odpowiedź "trudno powiedzieć".

Czy Polacy chcą otwarcia restauracji i siłowni?

Zapytaliśmy również Polaków, czy zależy im na jak najszybszym otwarciu pubów i restauracji. Odpowiedzi "zdecydowanie tak" i "raczej tak" udzieliło aż 61 proc. ankietowanych, a "zdecydowanie nie" i "raczej nie" 28 proc. 11 proc. nie udzieliło jednoznacznej odpowiedzi. Co ciekawe, na szybkim otwarciu gastronomii najbardziej zależy mieszkańcom małych i średnich miast, a najmniej dużych i wielkich.

Z kolei za jak najszybszym otwarciem siłowni i klubów fitness opowiedziało się 50 proc. Polaków. 36 proc. ankietowanych stwierdziło, że nie brakuje im możliwości korzystania z tych usług, a 14 proc. wybrało wariant "trudno powiedzieć".

Nota metodologiczna:

Badanie dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna. Próba ogólnopolska licząca N=1071 osób w wieku od 18 lat wzwyż. Struktura próby dobrana wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI.

Termin realizacji: 26 lutego – 1 marca 2021 roku.

Zobacz także: Rok koronawirusa w Polsce. Tak wyglądał początek pandemii w marcu 2020 roku

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić