Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
HNM
|

Wiceprezes Samsunga za kratami! 2,5 roku więzienia

5
Podziel się

Sąd Najwyższy w Seulu skazał Lee Jae-yonga, wiceprezesa firmy Samsung, na karę 2,5 roku pozbawienia wolności. Lee przekupił byłą prezydent Park Geun-hye i jej wpływową przyjaciółkę Choi Soon-sil, aby szybko przejąć stery w ogromnej korporacji.

Wiceprezes Samsunga za kratami! 2,5 roku więzienia
(PAP)
bETkNilN

Sąd w Seulu skazał spadkobiercę fortuny zmarłego w 2020 roku prezesa Samsunga Lee Kuna-hee na 2,5 roku więzienia za wręczenie wielu łapówek. W 2017 roku skazano go za wręczenie łapówek w wysokości 8,6 mld wonów (ok. 29,2 mln zł).

Wszystko po to, aby rząd pomógł mu sprawnie przejąć władzę w Samsungu. W październiku 2020 roku zmarł główny prezes korporacji, którego Lee jest synem.

bETkNilP

Park, a także jej przyjaciółka Choi, miały otrzymać łapówki od Lee. M.in. dlatego Park została odsunięta od prezydentury w 2017 roku, w ramach tzw. "impeachmentu". Postawiono jej zarzuty nadużycia władzy, a także oskarżono ją o korupcję.

Lee wyszedł na wolność w 2018 roku, ale teraz powraca do więzienia, decyzją sądu. Od swoich wyroków zgłaszał apelacje. M.in. w 2017 roku, kiedy to wydano nieprawomocny wyrok za korupcję.

Lee był aresztowany już w lutym 2017 roku, kiedy to wyszły na jaw fakty związane z aferą korupcyjną, w której ten brał udział. W jej wyniku prezydent Park otrzymała wyrok 22 lat pozbawienia wolności - m.in. za łamanie konstytucji, a także o przywłaszczenie pieniędzy z kasy państwowej agencji wywiadowczej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETkNimq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(5)
Rak
11 miesięcy temu
Oby jak Park powtórzyło się i u nas.
AX 66
11 miesięcy temu
Þo towarzysze z PO i PSL powinni w większości siedzieć, ale z branie łapówek
Zbych
11 miesięcy temu
A dlaczego nie ponieśli kary przyjmujący łapuwkę, czy są na za wysokim stanowisku? Czyli to samo co u nas, rządzący nie ponoszą kar, uchwalili sobie immunitet i są nietykalni.
bETkNimr
Kubuś Plusz
11 miesięcy temu
Biedny chłopiec. Chciał jedynie przejąć to co mu się należało po ojcu. Okropne. Wnieśmy zażalenie do amnesty international.
Koperta
11 miesięcy temu
Właśnie tak się załatwia interesy ( budowy autostrad, zakup mieszkań w Warszawie, sprzedaż majątku publicznego, itp.) Korupcja jest wszechobecna.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić