Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
HNM
|
aktualizacja

Wiceprezes Samsunga za kratami! 2,5 roku więzienia

5
Podziel się:

Sąd Najwyższy w Seulu skazał Lee Jae-yonga, wiceprezesa firmy Samsung, na karę 2,5 roku pozbawienia wolności. Lee przekupił byłą prezydent Park Geun-hye i jej wpływową przyjaciółkę Choi Soon-sil, aby szybko przejąć stery w ogromnej korporacji.

Wiceprezes Samsunga za kratami! 2,5 roku więzienia
(PAP)

Sąd w Seulu skazał spadkobiercę fortuny zmarłego w 2020 roku prezesa Samsunga Lee Kuna-hee na 2,5 roku więzienia za wręczenie wielu łapówek. W 2017 roku skazano go za wręczenie łapówek w wysokości 8,6 mld wonów (ok. 29,2 mln zł).

Wszystko po to, aby rząd pomógł mu sprawnie przejąć władzę w Samsungu. W październiku 2020 roku zmarł główny prezes korporacji, którego Lee jest synem.

Park, a także jej przyjaciółka Choi, miały otrzymać łapówki od Lee. M.in. dlatego Park została odsunięta od prezydentury w 2017 roku, w ramach tzw. "impeachmentu". Postawiono jej zarzuty nadużycia władzy, a także oskarżono ją o korupcję.

Lee wyszedł na wolność w 2018 roku, ale teraz powraca do więzienia, decyzją sądu. Od swoich wyroków zgłaszał apelacje. M.in. w 2017 roku, kiedy to wydano nieprawomocny wyrok za korupcję.

Lee był aresztowany już w lutym 2017 roku, kiedy to wyszły na jaw fakty związane z aferą korupcyjną, w której ten brał udział. W jej wyniku prezydent Park otrzymała wyrok 22 lat pozbawienia wolności - m.in. za łamanie konstytucji, a także o przywłaszczenie pieniędzy z kasy państwowej agencji wywiadowczej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(5)
Rak
2 lata temu
Oby jak Park powtórzyło się i u nas.
AX 66
2 lata temu
Þo towarzysze z PO i PSL powinni w większości siedzieć, ale z branie łapówek
Zbych
2 lata temu
A dlaczego nie ponieśli kary przyjmujący łapuwkę, czy są na za wysokim stanowisku? Czyli to samo co u nas, rządzący nie ponoszą kar, uchwalili sobie immunitet i są nietykalni.
Kubuś Plusz
2 lata temu
Biedny chłopiec. Chciał jedynie przejąć to co mu się należało po ojcu. Okropne. Wnieśmy zażalenie do amnesty international.
Koperta
2 lata temu
Właśnie tak się załatwia interesy ( budowy autostrad, zakup mieszkań w Warszawie, sprzedaż majątku publicznego, itp.) Korupcja jest wszechobecna.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić