Wideo z Rosji niepokoi. O tym śpiewały dzieci

"Sewastopol nasz i Krym, dla potomnych zachowamy, Alaskę na łono ojczyzny odzyskamy" – głoszą słowa piosenki, którą w poniedziałek z okazji Dnia Zwycięstwa zaśpiewały dzieci z Czyty na Syberii. Komentatorzy wskazują, że słowa utworu mówią także o chwyceniu za broń w "ostatecznej bitwie".

Wideo z Rosji niepokoi. O tym śpiewały dzieci
Rosyjskie dzieci 9 maja zaśpiewały piosenkę na cześć Władimira Putina (Twitter, Francis Scarr)

9 maja w całej Rosji obchodzony był Dzień Zwycięstwa. W miejscowości Czyta na Syberii dzieci zaśpiewały z tej okazji piosenkę wychwalającą prezydenta Władimira Putina. Utwór "Wujku Wowa, jesteśmy z Tobą" to zwrot do przywódcy kraju. "Wowa" stanowi popularne zdrobnienie imienia rosyjskiego prezydenta.

"Wujku Wowa, jesteśmy z Tobą". Dzieci zaśpiewały propagandowy hit

Media społecznościowe obiegło nagranie ukazujące obchody Dnia Zwycięstwa na Syberii. Na filmie widać dziecięcy chór śpiewający propagandowy hit z 2017 roku. Słowa piosenki ułożył Wiaczesław Antonow, domorosły poeta znany z utworów wychwalających rosyjskie władze.

Od północnych mórz w dal do południowych granic, od Wysp Kurylskich do brzegów Bałtyku – na tej ziemi będzie pokój. Ale jeśli główny dowódca wezwie do ostatniego boju – wujku Wowa, jesteśmy z Tobą! – brzmią słowa piosenki.

Obchody Dnia Zwycięstwa na Syberii. Dzieci zaśpiewały piosenkę gloryfikującą Putina

Nagranie opublikował na Twitterze Francis Scarr, dziennikarz BBC zajmujący się monitorowaniem rosyjskich mediów państwowych.

Dziś na obchodach z okazji Dnia Zwycięstwa w syberyjskim mieście Czyta dzieci śpiewały, że są gotowe na "ostateczne poświęcenie" dla "Wujka Wowy" – napisał.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Obejrzyj także: Rosja świętuje Dzień Zwycięstwa. Siemoniak o posunięciach Putina

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić