Zdjęcia z Warszawy obiegły świat. Tak powitano rosyjskiego ambasadora

Przed Cmentarzem Żołnierzy Radzieckich w Warszawie ambasador Rosji w Polsce Siergiej Andriejew został oblany czerwoną farbą. Dyplomata pojawił się w tym miejscu, by złożyć kwiaty z okazji obchodzonego przez Rosję 9 maja Dnia Zwycięstwa.

Zdjęcia z Warszawy obiegły świat. Tak powitano rosyjskiego ambasadora
Siergiej Andriejew oblany czerwoną farbą

Zdjęcia i nagrania z Warszawy obiegły świat. Incydent został zarejestrowany przez kamery telewizyjne i szereg innych osób, które zgromadziły się w okolicach cmentarza.

Ambasador Rosji wygląda, jakby spodziewał się tego, co go spotka - napisał na Twitterze dziennikarz Wirtualnej Polski Szymon Jadczak.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Siergiej Andriejew został "przywitany" przed cmentarzem przez grupę protestujących z ukraińskimi flagami. Wielu z nich miało na ubraniach czerwone plamy - symbol krwi przelewającej się podczas wojny w Ukrainie.

Na miejscu skandowano hasła takie, jak "faszyści", "raszyści" i "zabójcy". Nagle ktoś z demonstrantów oblał ambasadora czerwoną farbą. Farbą dostał też członek delegacji.

Ambasador oblany. Interweniowała policja

Po incydencie policja otoczyła rosyjskich dyplomatów. Przed godz. 12:00 na terenie Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich byliśmy zmuszeni do podjęcia interwencji. O szczegółach będziemy informować po zakończeniu działań - poinformowały stołeczne służby na Twitterze.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Rosja świętuje Dzień Zwycięstwa. Siemoniak o posunięciach Putina
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić