Widok, który łamie serca. Pies nie ma już na kogo czekać

21

Pies siedzi całymi dniami siedzi przy ławce, na której zmarł jego właściciel. Pomimo kilku interwencji zwierzak nie chce opuścić swojego miejsca i wciąż czeka.

Widok, który łamie serca. Pies nie ma już na kogo czekać
Pies nie chce opuścić miejsca, w którym zmarł jego właściciel. (Twitter.com)

31 stycznia, przed centrum medycznym w San Juan w stolicy Puerto Rico, zmarł 60-letni bezdomny. Mężczyzna siedział wówczas na ławce ze swoim wiernym psem. Zwierzak pozostał na stanowisku nawet gdy personel medyczny zabrał ciało 60-latka.

Wierny pies czeka na zmarłego właściciela

Jak przekazuje portal El Universal pies od tamtej pory nie ruszył się z miejsce. Pomimo kilku interwencji personelu Rio Piedras Medical Centre zwierzak nie chce odejść od ławki, na której zmarł jego właściciel.

Dr Jose Antonio Herrera Dalmau, który pracuje w centrum, zdecydował się na adopcję upartego psa. Lekarz wyjaśnił, że zwierzak wygląda niemal identycznie jak jego dawny pies - Reina. Nowego pupila chce nazwać Leo.

Umówiłem się już na wizytę u weterynarza, ponieważ pies ma kontuzję łapy. Nie jest złamana, ale ma uszkodzenie - wyjaśnił lekarz w rozmowie z mediami.

Leo nie jest agresywny i łasi się do personelu centrum medycznego. Pomimo to nie chciał z nikim pójść i zawsze wracał do ławki. Lekarz, który zdecydował się go adoptować musiał zanieść go do samochodu na rękach, żeby znowu nie uciekł.

Zobacz także: Pierwszy taki pies w Polsce. Po 9 latach pracy odchodzi na emeryturę
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić