Wiktoria Policha
Wiktoria Policha| 
aktualizacja 

Widzicie to? Czytelnik przesłał zdjęcie. Policja ostrzega wszystkich

157

Tuż przed długim weekendem na drzwiach w jednym z bloków w Pruszkowie pojawiły się tajemnicze znaki. - Złodzieje oznaczają tak swoje cele, czyli mieszkania do zrabowania - pisze czytelnik o2.pl, którego drzwi także zostały oznaczone. Policja obiecała, że przyjrzy się sprawie.

Widzicie to? Czytelnik przesłał zdjęcie. Policja ostrzega wszystkich
Masz to na drzwiach? Zwiastuje problemy. Lepiej dzwoń na policję (o2.pl)

Czytelnik, od którego otrzymaliśmy zdjęcia za pośrednictwem platformy dziejesie, mieszka przy ul. Bolesława Prusa w Pruszkowie.

We wtorek 8 listopada w Pruszkowie, centrum, ulica Bolesława Prusa, na drzwiach kilku mieszkań zaczęły pojawiać się krzyżyki. Złodzieje oznaczają tak swoje cele, czyli mieszkania do zrabowania. Zbliża się długi weekend, wiadomo, 11 listopada to dzień wolny i jestem przekonany, że wielu ludzi planuje wyjechać - pisze pan Sebastian.

Czerwone krzyżyki na drzwiach. "Sprawa dziwna"

Mężczyzna poinformował, że "padło też na niego". Był zaskoczony, bo pracuje zdalnie i zazwyczaj jest w mieszkaniu. Nie słyszał jednak niczego podejrzanego.

Mogło być tak, że potencjalny złodziej wstrzelił się w okienko czasowe, kiedy miałem słuchawki na uszach, przez co nie usłyszałem szarpania klamki. Wniosek? Nawet na home office trzeba zachować czujność - pisze mieszkaniec Pruszkowa.

Mieszkańcy są zaniepokojeni. Na klatce schodowej pojawiła się kartka z ostrzeżeniem. - Uwaga! Na drzwiach mieszkań pojawiły się oznaczenia. Nie wiem, czy to żart, czy nie przypadkiem oznaczenie mieszkań pustych do południa. Sprawa dziwna. Polecam uwadze - brzmi napis.

Policja: zwrócimy większą uwagę na ten rejon

Policja, z którą skontaktowało się o2.pl, twierdzi, że nie spotkała się wcześniej z tego typu zdarzeniami.

Na ten moment nie jesteśmy w stanie potwierdzić, czy to faktycznie złodzieje. Na pewno zwrócimy większą uwagę na ten rejon. Informacja została przekazana dzielnicowym - informuje kom. Karolina Kańka, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Pruszkowie.

Złodzieje w okolicy. Co robić, gdy podejrzewamy możliwość kradzieży?

W rozmowie z o2.pl kom. Karolina Kańka przekazała też instrukcje dla mieszkańców Pruszkowa i innych osób, które podejrzewają, że mogą paść ofiarą złodzieja. Swoje słowa kieruje między innymi do osób, które wyjeżdżają na dłużej i pozostawiają mieszkania lub domy puste.

Przede wszystkim warto skontaktować się z dzielnicowym bądź najbliższym komisariatem policji. - Rozumiemy zaniepokojenie mieszkańców. W tej sytuacji radzimy poinformować mailowo lub telefonicznie dzielnicowego. Jest również aplikacja Moja Komenda, gdzie łatwiej utrzymać kontakt z policją. Warto poinformować dzielnicowych, że taka sytuacja ma miejsce - mówi kom. Karolina Kańka.

Mieszkańcom Pruszkowa radzimy też zetrzeć czerwony symbol z drzwi. Na okres dłuższego wolnego najlepszą ochroną dla nas jest "nasz dobry sąsiad", który podczas naszej nieobecności może zwracać uwagę na to, kto przychodzi i co się dzieje na klatce schodowej - mówi.
Zobacz także: Sposoby na "cmentarne hieny". Z nagrobka już nic nie zniknie
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić