Widzicie to? Ten lis jest inny niż wszystkie. Imponujące!

4

Para z Derbyshire nie mogła uwierzyć własnym oczom. Kilka dni temu na ich podwórku pojawił się rosły lis. W samej wizycie nieproszonego gościa nie byłoby nic dziwnego, lecz zwierzę różniło się od innych przedstawicieli swojego gatunku. Rudzielec miał tylko dwie łapy. - Nigdy wcześniej nie widzieliśmy czegoś takiego na wolności - komentuje oszołomiony rzecznik organizacji ochrony przyrody.

Widzicie to? Ten lis jest inny niż wszystkie. Imponujące!
Lis miał tylko dwie łapy (YouTube)

Phil i Jane Carter z hrabstwa Derbyshire w środkowej Anglii początkowo nie byli zaskoczeni widokiem lisa w ich ogródku. Działka Brytyjczyków znajduje się w pobliżu terenów zielonych, a leśne drapieżniki stosunkowo często zapuszczają się na okoliczne prywatne posesje. Ten osobnik był jednak absolutnie wyjątkowy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Oko w oko z drapieżnikiem. Niebywałe spotkanie w gawrze

W pierwszej kolejności małżeństwu rzucił się w oczy nietypowy sposób poruszania się zwierzęcia. Gdy przyjrzeli mu się bliżej, dostrzegli, że lis nie ma dwóch tylnych łap. Wyglądało to tak, jakby drapieżnik chodził "na rękach". Para od razu chwyciła za telefony i nagrała wyjątkowego lisa, grasującego po zakamarkach ich ogrodu.

Mimo niepełnosprawności, zwierzę świetnie sobie radziło. Poruszało się sprawnie i imponująco szybko. Widać, że zdążyło się już przyzwyczaić do swojego kalectwa i nauczyło się z nim żyć. A w świecie dzikiej, często bezlitosnej przyrody, z pewnością nie było to łatwe.

Wideo nagrane przez Carterów trafiło do sieci i szybko nagrało ogromną popularność. Niesamowite zjawisko skomentował rzecznik organizacji charytatywnej działającej na rzecz dzikich zwierząt, Derbyshire Wildlife Trust. Przyznał on, że obserwacja była niezwykła, ale na szczęście lis wydaje się zdrowy i wyjątkowo zaradny.

Nigdy wcześniej nie widzieliśmy czegoś takiego na wolności, ale zwierzę wygląda stosunkowo zdrowo i wydaje się, że przystosowało się do życia na dwóch nogach - powiedział rzecznik organizacji, cytowany przez "Daily Star".
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić