aktualizacja 

Większa emerytura z ZUS? Masz 9 dni na złożenie wniosku

26

Zmiany w przepisach obowiązują osoby, które urodziły się w 1953 roku. Jeśli wciąż jesteś na wcześniejszej emeryturze, masz czas do 11 stycznia, by złożyć wniosek, dzięki któremu twoja emerytura będzie wyższa.

Większa emerytura z ZUS? Masz 9 dni na złożenie wniosku
Emeryci urodzeni w 1953 roku mają czas do 11 stycznia by złożyć wniosek o powiększenie świadczeń. (Pixabay)

Osoby, które urodziły się w 1953 roku i przeszły na wcześniejszą emeryturę mogę ubiegać się o wyższe świadczenia. Warunkiem jest złożenie wniosku przed 2013 rokiem.

Po ukończeniu powszechnego wieku emerytalnego zmienił się sposób naliczania świadczeń. Jednak nowe emerytury będzie można pobierać po złożeniu odpowiedniego wniosku. Można to zrobić do 11 stycznia.

Jak skorzystać ze zmian emerytalnych dotyczących rocznika 1953? Zmiany dotyczą zarówno kobiet, jak i mężczyzn, które urodziły się w tym roku. Ubiegać się o nie mogą osoby, które pobierały wcześniejszą emeryturę na wniosek złożony przed 1 stycznia 2013 roku.

Przepisy weszły w życie już w czerwcu zeszłego roku. To już ostatni gwizdek na złożenie wniosków, ponieważ możliwość ich składania upływa pół roku od wprowadzenia nowego prawa. 11 stycznia mija termin składania dokumentów o nowe świadczenia emerytalne ZUS.

Zobacz także: Szczepionka na COVID. Były minister zdrowia do sceptyków: "Jak widać żyję"
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić