Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|
aktualizacja

Większa emerytura z ZUS? Masz 9 dni na złożenie wniosku

15
Podziel się:

Zmiany w przepisach obowiązują osoby, które urodziły się w 1953 roku. Jeśli wciąż jesteś na wcześniejszej emeryturze, masz czas do 11 stycznia, by złożyć wniosek, dzięki któremu twoja emerytura będzie wyższa.

Większa emerytura z ZUS? Masz 9 dni na złożenie wniosku
Emeryci urodzeni w 1953 roku mają czas do 11 stycznia by złożyć wniosek o powiększenie świadczeń. (Pixabay)

Osoby, które urodziły się w 1953 roku i przeszły na wcześniejszą emeryturę mogę ubiegać się o wyższe świadczenia. Warunkiem jest złożenie wniosku przed 2013 rokiem.

Po ukończeniu powszechnego wieku emerytalnego zmienił się sposób naliczania świadczeń. Jednak nowe emerytury będzie można pobierać po złożeniu odpowiedniego wniosku. Można to zrobić do 11 stycznia.

Jak skorzystać ze zmian emerytalnych dotyczących rocznika 1953? Zmiany dotyczą zarówno kobiet, jak i mężczyzn, które urodziły się w tym roku. Ubiegać się o nie mogą osoby, które pobierały wcześniejszą emeryturę na wniosek złożony przed 1 stycznia 2013 roku.

Przepisy weszły w życie już w czerwcu zeszłego roku. To już ostatni gwizdek na złożenie wniosków, ponieważ możliwość ich składania upływa pół roku od wprowadzenia nowego prawa. 11 stycznia mija termin składania dokumentów o nowe świadczenia emerytalne ZUS.

Zobacz także: Szczepionka na COVID. Były minister zdrowia do sceptyków: "Jak widać żyję"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(15)
Jola
2 lata temu
Złożyłam wniosek w lipcu , dostałam 1400 zł podwyżki
solaris1
2 lata temu
Te panie z 53 rocznika które już są na emeryturze powszechnej a wcześniej były na emeryturze wcześniejszej nie muszą składać żadnego wniosku bo ZUS przeliczy im emerytury z urzędu
Zbych
2 lata temu
Rocznik 1953 mężczyzna nie otrzyma wyrównania ponieważ przed 1 stycznia 2013 nie miał 60 lat nie mógł na wcześniejsza emeryture w warunkach szkodliwych poszedł dopiero w kwietniu bo tak skończył 60 lat nic mu się nie należy tylko stracił że poszedł.
emeryt
2 lata temu
a co z urodzonymi w 1948, 1949? Najniższe emerytury w kraju !Należy je naliczyć od nowa, wg. nowych stawek !!
Dpk
2 lata temu
To powinno odbywac sie z automatu a nie ze kto wie to dostanie.Dziwne
kil..
2 lata temu
a skąd emeryci maja wiedziec ze powinni złożyc wniosek? przezcież nie siedzą w internecie jak młodzi. W tym kraju komplikuje sie nawet banalnie proste sprawy.
Anna
2 lata temu
A co z urodzonymi w 1954 i 1955?
Te mężczyzny
2 lata temu
"Zmiany dotyczą zarówno kobiet, jak i mężczyzn, które urodziły się w tym roku."
uczen
2 lata temu
Czy poslanki po 60ce i poslowie po 65ce pobieraja emeryture?
Emi
2 lata temu
Dlaczego tylko osoby które urodziły się w 1953 roku dostaną duża podwyżkę emerytury,?a my ?urodzone przed 1953rokiem to mamy zdechnąć z glodu?przynajmniej żebyśmy podatków nie płacili od niskiej emerytury??
Gość
2 lata temu
Nie zapominajmy, że w 2013 r. była radosna twórczość pełowców.
avatar
2 lata temu
ZUS to złodzieje, a sądy im w tym pomagają!!!!!!!! Mając wedle ustawy 12 miesięcy na złożenie wniosku o abolicję moje konto zostało przez ZUS wyczyszczone po miesiącu!!!!!!!! Sąd pierwszej instancji odrzucił mój pozew argumentując , że jeden miesiąc powinien mi wystarczyć, a sąd odwoławczy decyzję tę przyklepał!!!!!!!!!!!!!!! Gdzie jest Morawiecki, oraz Ziobro ze swoja reforma sądownictwa!!!!!!! Jedyne co zrobili to zmienili rozporzadzenie odnośnie kosztów zastępstwa procesowego, wliczając do grona mecenasów, etatowych pracowników ZUS!!!!!!! Każdy kto ma tylko blade pojecie o przepisach prawa wie o czym piszę, ten kto nie ma pojęcia niech unika PIS-wskich złodziei!!!!!!!!!! Podobny przekręt jest z tzw " kwotą wolną od podatku( 8000 zł) co jest ściemą dla naiwnych!!!!!!!
Karol
2 lata temu
Okradli w perfidny sposób ludzi ale wzrot tylko za jeden miesiąc w tył a ludzie stracili po 10 do dwadzieścia tysięcy takie mamy prawo
Ukrain
2 lata temu
Niech się założę nikt nie zdąży złożyć wniosku do 2013 roku.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić