o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Wielka akcja w całej Polsce. Pojawili się przy kościołach

11
Podziel się

W niedzielę przy parafiach w takich województwach jak m.in. mazowieckie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie czy opolskie pojawiły się punkty szczepień. Preparat przeciw COVID-19 może przyjąć praktycznie każdy.

Wielka akcja w całej Polsce. Pojawili się przy kościołach
Szczepienie przeciw COVID-19 (Getty Images)
bEDEXeol

Do szczepienia może przystąpić każda osoba, która spełnia warunki formalne. Nie trzeba się wcześniej zapisywać. Należy jednak posiadać przy sobie dowód osobisty.

Apeluję do Państwa o przekonanie do szczepień w szczególności osoby starsze oraz te, które ciągle się wahają z podjęciem tej ważnej decyzji - mówił ostatnio wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.
bEDEXeon

Punkty przy parafiach rozpoczęły działalność o godz. 9:00. Będą funkcjonować aż do 18:00. Szczepienie odbywa się przy użyciu jednodawkowego preparatu Johnson&Johnson.

Szczepienie jest jedyną formą walki z wirusem, jedyną szansą, że wirus wyginie i nie będzie już nikogo zabijał. Nie wiemy w jakiej formie przyjdzie czwarta fala. Czy będzie wymagała bardziej ścisłej izolacji, zamknięcia znowu ludzi w domach, zamknięcia szkół i gospodarki. Ile istnień zabierze. Dlatego ważne jest, aby zaszczepiło się jak najwięcej mieszkańców naszej parafii, naszej gminy, naszego województwa, kraju, wreszcie świata - seniorzy, osoby dorosłe i młodzież - zaznaczył wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł.

Szczepienia przeciw COVID-19 w Polsce - najnowsze statystyki

Do tej pory w Polsce wykonano 34 429 956 szczepień (stan na 1 sierpnia, 10:30). Liczba w pełni zaszczepionych wynosi 17 470 071.

bEDEXeot

Liczba niepożądanych odczynów to 13 862. Niestety, z różnych względów trzeba było zutylizować 161 555 dawek szczepionki przeciwko COVID-19.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDEXeoO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(11)
King
2 miesiące temu
Co za bzdury. Jest mnóstwo metod leczenia - konwencjonalnych ni altermatywnych. Wystarczy w pubmedzie wpisac odpowoednie hasła w wyszukiwarce. Są protokoły leków i ziół, wyniki badań. Wciskanie kitu, żeby towar schodził i plan był realizowany. Zaszczepić bydło, oznakować, kontrolować.
ple
2 miesiące temu
Jak to się arystokracja prostytuuje na naszych oczach. Chociaż Radziwiłłowie zawsze tak mieli...
Aniołłłł
2 miesiące temu
Też nie mam zamiaru się szczepić. Ale zwarjujemy z nadmiaru tych informacji i zmuszaniu do szczepień.
bEDEXeoP
Adam
2 miesiące temu
Odkryto nowy gatunek zwierzęcia: katolik doświadczalny
Dziadek
2 miesiące temu
A po kolędzie tylko ministranci zaszczepieni przez wielebnego. Szczepionka podana do buzi albo odtylcowo. Ducha nie gaście.
Adam
2 miesiące temu
Ja podjąłem decyzję. Nie szczepie się. Coś jeszcze?
Szczepmy się,
2 miesiące temu
szczepmy.Do wygrania życie wieczne
roger
2 miesiące temu
Niech wyszczepia najpierw ta wojewodzko-mazowiecka arystokracje....
Zocha
2 miesiące temu
Nie jestem królikiem doświadczalnym ,wkradł się błąd ,,,,choć uważam,że na żadnym zwierzęciu nie powinno się eksperymentować...może niech rząd spróbuję na sobie
Zocha
2 miesiące temu
Ciekawe co jeszcze wymyśla,by zmusić naród do zrobienia sobie krzywdy?nie jestem antyszczepionkowcem ale nie wezmę czegoś co nie zostało jeszcze dokładnie przebadane...nie jestem katolikiem doświadczalnym
???
2 miesiące temu
KEP powinna ogłosić że niezaszczepienie się to grzech śmiertelny i 95% Polaków będzie wyszczepionych. Chyba ?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić