Wielka Brytania. Potrącili tłum, 19 osób rannych. Dostaną łącznie 9 lat więzienia

7

Dwóch młodych kierowców z Wielkiej Brytanii, którzy wjechali w tłum na parkingu jednego z centrów handlowych, usłyszało wyrok. W tym zdarzeniu 19 osób zostało rannych. Dostali 9 lat więzienia.

Wielka Brytania. Potrącili tłum, 19 osób rannych. Dostaną łącznie 9 lat więzienia
Moment uderzenia jednego samochodu w drugi (YouTube)

Do zdarzenia doszło w Stevenage w Hertfordshire w lipcu 2019 r. Do sieci trafiło wideo, nagrane przez jednego ze świadków katastrofy. Film pokazuje, jak jeden z samochodów dosłownie wdziera się w gapiów w parku handlowym Roaring Meg, gdy widzowie krzyczą „nie” i „odsuńcie się”.

Film zawiera drastyczne sceny. Nissan 350z przeciął czarną Toyotę GT86, powodując, że oba pojazdy wjechały w ogromne tłumy na poboczu drogi. Potrąceni ludzie są ranni i wiją się w agonii na podłodze. Inni natychmiast spieszą im z pomocą.

Sprawcy wypadku to dwójka młodych mężczyzn. 21-letni Julian Castano-Perez z Dunmow w stanie Essex jechał Nissanem z prędkością 130 mil na godzinę, zanim wjechał w Toyotę, prowadzoną przez 21-letniego Dominica Browna.

Nissan przeleciał przez centralną część parkingu. Toyota pod wpływem uderzenia potoczyła się w lewo, uderzając w przechodniów, którzy byli na chodniku. Po wyścigu policjanci wszczęli dochodzenie i oskarżyli kierowców o 19 przestępstw.

Tego typu wyścigi doskonale znane są mieszkańcom Stevenage. „Spotkanie” to część serii organizowanej przez grupę Cruise Herts. Akurat to zdarzenie zostało opisane na Facebooku jako „wyjątkowe” w celu zebrania pieniędzy dla poszkodowanych rodzin. Miejscowi często skarżyli się na zgromadzenia, ale policji nie udało się nic z nimi zrobić.

To był wypadek, który musiał się wydarzyć - powiedział jeden z mieszkańców.

Mężczyźni przyznali się do przestępstw. Brown został skazany na pięć lat więzienia i został pozbawiony prawa jazdy na siedem i pół roku. Castano-Perez został skazany na cztery lata więzienia i dostał zakaz prowadzenia pojazdów przez 7 lat i 4 miesiące.

Autor: KLS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić