aktualizacja 

Wielka Brytania rezygnuje z Erasmusa? Złe wieści dla studentów

181

W związku z brexitem Wielka Brytania rezygnuje z europejskiego programu studenckiego Erasmus. Brytyjscy studenci będą jednak mogli skorzystać z innych programów wymian międzyuczelnianych.

Wielka Brytania rezygnuje z Erasmusa? Złe wieści dla studentów
Boris Johnson poinformował o tym, że Wielka Brytania występuje z programu studenckiego Erasmus. (Getty Images)

31 stycznia Wielka Brytania oficjalnie pożegnała się z Unią Europejską. Razem z ostatnim dniem bieżącego roku kraj ma zakończyć okres przejściowy po brexicie. To więc ostatnie zmiany, jakie dotkną mieszkańców wysp.

Wyjście Wielkiej Brytanii z UE miało być możliwie jak najmniej inwazyjne, a jednak było mniej lub bardziej dotkliwe dla wszystkich. Ofiarami stali się nawet studenci, którzy nie będą już mieli możliwości korzystania z europejskiego programu Erasmus. Informację tę podała właśnie stacja BBC.

Boris Johnson poinformował, że decyzja była trudna. Program cieszył się ogromnym zainteresowaniem w Wielkiej Brytanii. Co roku 13 tys. do nawet 16 tys. brytyjskich studentów wyjeżdżało na uczelniane wymiany na terenie całej UE. Z kolei na wyspy przyjeżdżało od 25 tys. do 30 tys. studentów.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Program wciąż będzie obejmował studentów z Irlandii Północnej. Co z tymi, którzy chcieli uczyć się za granicą? Jak wynika z informacji podanych przez BBC, brytyjski rząd szykuje swoim studentom inny program, który ma umożliwić im wyjazdy za granicę w przyszłości.

Nasi studenci otrzymają możliwość nauki nie tylko w europejskich uniwersytetach, ale w najlepszych uczelniach na świecie - powiedział Boris Johnson podczas konferencji.
Zobacz także: Władysław Kosiniak-Kamysz o zapowiedzi Jarosława Kaczyńskiego: podchodzę do tego z dystansem
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić