Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Wielkanoc 2021. Kiedy wypada i ile będzie wolnego na święta?

0

Wielkanoc zbliża się już wielkimi krokami. Powoli przygotowujemy się do świąt, jednak niektórzy zastanawiają się, ile dni będzie wolnych w związku z Wielkanocą.

Wielkanoc 2021. Kiedy wypada i ile będzie wolnego na święta?
Wielkanoc 2021 (Pixabay)

Wielkanoc to inaczej Święto Zmartwychwstania Pańskiego. Dla chrześcijan jest to najważniejszy dzień w roku, obchodzony na pamiątkę zmartwychwstania Jezusa Chrystusa i pokonania śmierci.

Wielkanoc 2021. Kiedy są święta?

Wielkanoc jest świętem ruchomym, którego data jest uzależniona od pierwszej wiosennej pełni Księżyca. Święto wypada w pierwszą niedzielę po niej. W tym roku będzie to 4 kwietnia. Warto też pamiętać, że Święta Wielkanocne trwają dwa dni - w niedzielę (Wielkanoc) i poniedziałek (Poniedziałek Wielkanocny).

Wielkanoc poprzedza Wielki Tydzień, który kończą trzy ważne dni. Jest to Triduum Paschalne, czyli Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota. Czy wszystkie te dni są wolne od pracy?

Wielkanoc 2021. Dni wolne. Ile będzie wolnego na święta?

Kiedy z okazji świąt będziemy mieć wolne? Ustawowo tylko Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny są wolne od pracy. Ponieważ Święto Zmartwychwstania Pańskiego wypada zawsze w niedzielę, dodatkowym dniem, gdy nie musimy iść do pracy, jest poniedziałek, czyli tradycyjny Śmingus-Dyngus. Oczywiście, jeśli ktoś wcześniej zadbał o to, by wziąć sobie urlop również na Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę, to dni wolnych będzie miał więcej.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić