aktualizacja 

Wielki niepokój wśród Polaków. Omikron storpeduje Boże Narodzenie?

33

Duży niepokój wywołało pojawienie się wariantu Omikron koronawirusa. Właśnie dlatego rząd wdraża nowe restrykcje. Czy kolejna odmiana COVID-19 może zakłócić przebieg świąt Bożego Narodzenia?

Wielki niepokój wśród Polaków. Omikron storpeduje Boże Narodzenie?
Adam Niedzielski (PAP)

Nowe restrykcje będą obowiązywać już od środy (1 grudnia). Rząd wprowadził ostrzejsze limity w różnych miejscach, a także zakazy przylotów do Polski z kilku krajów Afryki.

Co dalej? Eksperci donoszą, że kluczowy moment nastąpi za dwa tygodnie. Wówczas powinniśmy się dowiedzieć, czy szczepionka przeciw koronawirusowi działa też na nowy wariant Omikron.

Od tych wniosków zależą decyzje, co dalej z restrykcjami, zarówno w Polsce, jak i w innych krajach, do których wiele osób planuje polecieć, by spędzić tam Boże Narodzenie - zauważa rmf24.pl.

Póki co trudno zatem stwierdzić, czy Omrikon wpłynie na przebieg świąt. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i uważnie śledzić kolejne ustalenia ekspertów.

Koronawirus w Polsce. Zmiana taktyki

W czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski przekonywał w RMF FM, że obostrzenia nie są potrzebne. - Wiemy na pewno w tej chwili, że restrykcje są mało skutecznym środkiem ograniczenia wzrostu pandemii - mówił w trakcie rozmowy z Robertem Mazurkiem. Kilka dni później doszło do zmiany taktyki.

"Game changerem" jest nowa mutacja wirusa, która może zmienić przebieg pandemii i to, czego spodziewaliśmy się w najbliższej przyszłości - zaznaczał Niedzielski na poniedziałkowej konferencji prasowej.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić