o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Jan Manicki
|

Wielkie wyróżnienie dla polskiego biskupa. Nominował go sam papież

29
Podziel się

Metropolita łódzki arcybiskup Grzegorz Ryś został członkiem watykańskiej Kongregacji ds. Biskupów. O nominacji zdecydował bezpośrednio Ojciec Święty. Polski duchowny dołączy do grona duchownych zasłużonych dla Kościoła katolickiego.

Wielkie wyróżnienie dla polskiego biskupa. Nominował go sam papież
Abp Grzegorz Ryś od 2017 r. jest metropolitą łódzkim (Twitter)
bEEhqgHp

Członkiem kongregacji ds. Biskupów zostanie polski arcybiskup Grzegorz Ryś. Do zaszczytnego grona trafił z nadania papieża Franciszka. Abp Ryś w 2017 roku został powołany przez Ojca Świętego na stanowisko metropolity łódzkiego.

Papieska nominacja dla polskiego arcybiskupa

Kongregacja ds. Biskupów to jednostka administracyjna Kurii Rzymskiej, która rekomenduje nowych biskupów i przedstawia nominacje do zatwierdzenia papieżowi. Ponadto podlegają jej także wszystkie sprawy dotyczące prałatur personalnych. Prefektem kongregacji jest od 30 czerwca 2010 roku kanadyjski kardynał Marc Ouellet.

bEEhqgHr

Arcybiskup Grzegorz Ryś krytykował pedofilię w Kościele

Arcybiskup Grzegorz Ryś był jednym z autorów wytycznych przygotowanych dla duchownych. Obejmuje on także innych współpracowników Kościoła. Liczący 88 stron dokument szczegółowo określa sposób postępowania wobec wiernych w polskim Kościele.

Te zasady nie dotyczą wyłącznie księży, ale całej działalności Kościoła, np. katechetów czy nauczycieli w szkołach katolickich – mówił jakiś czas temu abp Ryś.
bEEhqgHx

Kościelny hierarcha zabrał również głos po filmie Tomasza Sekielskiego o przypadkach molestowania nieletnich wśród duchownych. Stwierdził wtedy, że takie przypadki nigdy nie powinny mieć miejsca. Podkreślał również, że należy zdecydowanie walczyć z pedofilią w Kościele.

Pogubiliśmy się. Odpowiedzialność dotyczy nas wszystkich, jest bardzo szeroka. Im szybciej to zrozumiemy, tym lepiej. Nie od dziś mówimy o problemie pedofilii w Kościele. Film Tomasza Sekielskiego pokazuje straszne rzeczy. Walczymy z nimi już od dawna – mówił.

Obejrzyj także: Apel abp. Stanisława Gądeckiego do polityków. Ojciec Paweł Gużyński komentuje

bEEhqgHy
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEhqgHS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(29)
Wierny
10 miesięcy temu
Strach się bać
Mocny Głos
10 miesięcy temu
Żeby tylko po tak chwalebnym uniesieniu nienastapil mocny upadek
BabciaEla
10 miesięcy temu
Szkoda, że papież nie docenia wielu skromnych kapłanów , których w wielu parafiach w Pl nie brakuje .Tylko zawsze biskupów , arcybiskupów :(
bEEhqgHT
pawel
10 miesięcy temu
a co on powiedział na temat celibatu ??? 1 list do Tymoteusza 3 rozdział
pawel
10 miesięcy temu
rysiowa żona na pewno się ucieszy !!! 1 list do Tymoteusza 3 rozdział !
pawel
10 miesięcy temu
no taki zaszczyt ...to już "stojące koperty" wg pierwszej flachy RP nie wystarczą ???
PRAWDA
10 miesięcy temu
Czy ktoś zna jeszcze jakieś wcześniejsze opowiadania, które OSZUŚCI także wykorzystywali aby ŻEROWAĆ na NAIWNYCH? Z każdym oszustwem należy walczyć i je UJAWNIAĆ! „Historia religii według Zigora: Horus (Egipt): 3 tys lat przed Chrystusem: urodził się 25 grudnia; z dziewicy Izydy Mery; jego przyjście zwiastowała gwiazda na Wschodzie a niemowlę zostało powitane przez trzech królów; nauczał jako 12 latek a mając 30 lat został ochrzczony z rąk Anupa i został kapłanem; miał 12 uczniów z którymi wędrował. Czynił też cuda: uzdrawiał chorych i stąpał po wodzie. Występował pod różnymi imionami jak: syn boży, baranek boży, światłość. Po zdradzie jednego z uczniów Tyfona, został ukrzyżowany i pogrzebany ale zmartwychwstał, po 3ch dniach. Ten mit pojawia się w wielu kulturach przed chrześcijańskich: Mitra (Persja), Dionizos(Grecja), Krishna (Hinduizm) i wielu innych. - na podstawie źródeł historycznych, archeologicznych a nie wiary.”
Jacek
10 miesięcy temu
Tyle pracy podjętej w mediach żeby zdyskredytować Rysia poszło na marne... Papież go wyróżnił, dodam tylko, że młodzi ludzie uwielbiają go, za szacunek dla nich i rozumienie ich świata, a równocześnie za wymagania jakie stawia młodym ludziom. Warto się zapoznać z jego pracą, zanim napisze się coś złego:) Pozdrawiam
Prawda
10 miesięcy temu
Wielkim wyróżnieniem byłby nobel dla Polaka a nie członkostwo w mafii żerującej na ludziach od 2000 lat
prawda
10 miesięcy temu
urzędnicy watykańscy mają się w Polsce doskonale....
jACK40
10 miesięcy temu
HA HA a ja przeczytałem wielkie wypróżnienie czytam czytam a tam nic o tym wielkim wypróżnieniu
Wilkowiecko
10 miesięcy temu
Co kryje się za nominacją abp Grzegorza, Wojciecha Rysia zważywszy na "chwalebną" jego przeszłość?
asdffgh
10 miesięcy temu
A potem gruchnie informacja, że krtykował a bywało róznie
bEEhqgHL
12@---
10 miesięcy temu
Każdy z nich odpowiada za to co się dzieje w kk, jeżeli chcieliby z tym skończyć, to by już dawno z tym skończyli.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić