aktualizacja 

Wielkopolska. 70-latek leżał w lesie. Przeżył dzięki psu

41

Poszukiwania zaginionego 70-latka z Kotlina (woj. wielkopolskie) zakończyły się sukcesem. W poniedziałek wieczorem wycieńczonego mężczyznę znaleziono w lesie. Ratownicy są niemal pewni, że pan Władysław przeżył noc dzięki czuwającemu przy nim kundelkowi.

Wielkopolska. 70-latek leżał w lesie. Przeżył dzięki psu
Przy mężczyźnie czuwał jego pies (Facebook, Wielkopolska Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza SIRON)

W niedzielę rano 70-letni mieszkaniec Kotlina wyszedł z domu i od tego momentu nie wrócił do miejsca zamieszkania, ani nie kontaktował się z bliskimi. Zaniepokojona rodzina seniora zgłosiła na policji jego zaginięcie.

W akcję poszukiwawczą oprócz funkcjonariuszy zaangażowała się Wielkopolska Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza SIRON, do poszukiwań przystąpili także ochotnicy. Służby przez wiele godzin przeczesywały okolice, skupiając się na rejonie cegielni w Kotlinie.

Pana Władysława udało się odnaleźć dopiero następnego dnia. Dzięki zaangażowaniu wielu osób 70-latka zlokalizowano na terenach zielonych. Był zziębnięty i wycieńczony, ale jego stan był stabilny.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: 19-latek zlekceważył znaki. Niebezpieczny incydent na egzaminie

Pies czuwał przy zagubionym seniorze

Na uwagę zasługuję fakt, że przy boku mężczyzny czuwał jego wierny kompan - kundelek o imieniu Skierka. Nie opuścił swojego pana nawet na krok.

Pies - najlepszy przyjaciel człowieka... Cały czas był przy zaginionym - napisali na Facebooku przedstawiciele grupy SIRON.

Ratownicy są przekonani, że gdyby nie obecność psa, sytuacja mogłaby zakończyć się nawet tragedią. Zwierzę ogrzewało seniora swoim ciałem w czasie zimnej nocy.

Można powiedzieć, że z dużym prawdopodobieństwem dzięki temu pieskowi pan tę noc przeżył. Ciepłota ciała psa przyniosła możliwość ogrzania się tej nocy, bo według relacji tego pana, siedział w tym miejscu około półtorej doby - powiedział na antenie RMF FM Maciej Burziwoda z SIRON-u.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić