aktualizacja 

Poszła do lasu. Gdy go zobaczyła, natychmiast wezwała wsparcie

185

W niedzielne popołudnie w miejscowości Kolonowskie (woj. opolskie) spacerująca po lesie kobieta zauważyła porzuconego psa. Czworonóg był przywiązany do siatki ogrodzenia. Spacerowiczka natychmiast wezwała służby.

Poszła do lasu. Gdy go zobaczyła, natychmiast wezwała wsparcie
Spacerowiczka znalazła porzuconego w lesie psa. (Policja)

W niedzielę 14 maja w godzinach popołudniowych, dyżury strzeleckiej komendy policji otrzymał informację o porzuconym i przywiązanym psie na terenie leśnym w miejscowości Kolonowskie.

Czworonoga zauważyła spacerowiczka. Skierowani na miejsce policjanci potwierdzili zgłoszenie.

Piesek przywiązany był do siatki ogrodzenia za pomocą krótkiej, 20-centymetrowej smyczy. Zwierzę zostało pozostawione bez karmy i dostępu do wody gdyby czworonoga nie napotkała przypadkowa osoba nie miałby szans na przeżycie - relacjonuje Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Opolskich.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pogryzienia przez psy. Tymi gestami bezwiednie je prowokujesz

Pies został zabezpieczony i przekazany do schroniska dla zwierząt.

Jeśli ktoś poznaje tego pieska, prosimy o pilny kontakt z Komisariatem Policji w Zawadzkiem lub Komendą Powiatową Policji w Strzelcach Opolskich - apelują mundurowi.

Porzucają psy

Przypadków porzucenia i maltretowania psów jest niestety coraz więcej. Kilka dni temu policjanci z Kłodzka zauważyli wiszącego przy moście psa.

Na poruszający widok natychmiast wyskoczyli z radiowozu i podjęli akcje ratunkową. Okazało się, że zwierzę zostało przywiązane przy pomocy linki w taki sposób, że nie miało możliwości ucieczki.

Mundurowi uwolnili powieszonego za szyję psa, który tracił już przytomność. Czworonóg był wyczerpany i nie mógł się samodzielnie wyswobodzić. Policjanci zabrali zwierzaka do radiowozu i przywieźli do miejscowej komendy. Tam przestraszone zwierzę otrzymało wodę i pożywienie.

Gdy pies uspokoił się, został przekazany do fundacji, gdzie otrzyma pomoc i będzie czekać na odpowiedzialnych opiekunów, którzy otoczą go opieką.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić