Natalia Bogucka| 

Wielkopolska. Dramat nad jeziorem. Nie żyje 18-latka

117

W środę wieczorem w miejscowości Grabce (woj. wielkopolskie) doszło do tragedii. W Jeziorze Budzisławskim utonęła 18-letnia dziewczyna.

Wielkopolska. Dramat nad jeziorem. Nie żyje 18-latka
Tragedia na Jeziorze Budzisławskim (Google Maps, Sebastian Kotlimowski)

Do zdarzenia doszło w środę w Grabcach (woj. wielkopolskie). Przed godz. 21 strażacy z Konina otrzymali zgłoszenie o tonącej osobie w Jeziorze Budzisławskim.

Gdy służby przybyły na miejsce, 18-latka leżała na plaży. Została wyciągnięta z wody przez świadków, którzy wykonywali masaż serca, próbując ją ratować.

Strażacy przystąpili do resuscytacji krążeniowo – oddechowej z wykorzystaniem defibrylatora AED. Po przybyciu na miejsce zdarzenia Zespołu Ratownictwa Medycznego prowadzono wspólnie dalszą resuscytację. Niestety po długotrwałej walce o życie młodej kobiety lekarz stwierdził zgon - przekazał Sebastian Andrzejewski z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Koninie.

Pojechała z koleżankami nad jezioro. 18-latka nie żyje

Niestety 18-latki nie udało się uratować. Jak podaje "Super Express", dziewczyna pochodziła z Kalisza i przyjechała na niestrzeżone kąpielisko ze swoimi koleżankami.

Policja pod nadzorem prokuratury prowadzi dochodzenie w celu ustalenia okoliczności tej tragedii. Ciało 18-latki zostało zabezpieczone do sekcji zwłok.

Zobacz także: Chora dziewczynka uratowała brata przez utonięciem

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić