Wielkopolska. Zobaczyła go na ścianie. "Najbardziej jadowity pająk w Polsce"

28

Mieszkanka miejscowości Oborniki w woj. wielkopolskim znalazła w domu kolczaka zbrojnego. To najbardziej jadowity pająk w Polsce.

Wielkopolska. Zobaczyła go na ścianie. "Najbardziej jadowity pająk w Polsce"
Zdjęcie ilustracyjne (YouTube)

To był dzień jak co dzień. Aż tu nagle, na ścianie, mieszkanka woj. wielkopolskiego dostrzegła pająka. Postanowiła więc działać.

Dzisiaj zauważyłam dosyć sporego pająka na ścianie, postanowiłam go złapać do pudełka. Po szybkim przeglądzie internetu okazało się, że to najbardziej jadowity pająk w Polsce. Naprawdę ostatnie, czego się spodziewałam po przebudzeniu, to kolczak zbrojny na ścianie w mojej sypialni - stwierdziła kobieta, cytowana przez portal epoznan.pl.

To jeden z nielicznych pająków występujących w Polsce, których jad powoduje zatrucie. Może ono trwać nawet dwa tygodnie. Zawarte w nim hemolizyny wywołują stan zapalny, piekący ból, nudności, a nawet zawroty głowy.

Nie są jednak aż tak straszne. Objawy ukąszenia przechodzą zazwyczaj po 24-30 godzinach. Przyrodnicy jednak uważają, że widok tych pająków w Polsce już nie powinien nikogo dziwić, ponieważ jest ich coraz więcej.

Autor: KLS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić