Bank ma poważne problemy. Podwójnie naliczane transakcje

57

To nie jest pierwszy raz, kiedy bank Credit Agricole zmaga się z awarią. Tym razem chodzi o ponownie księgujące się płatności czy zaniżone salda na kontach. Klienci są zniesmaczeni, a w internecie zrobiła się niemała burza. Tymczasem bank wydał w tej sprawie jedynie lakoniczny komunikat.

Bank ma poważne problemy. Podwójnie naliczane transakcje
Zdjęcie ilustracyjne. (Pixabay)

Klienci, posiadający konta bankowe w Credit Agricole, mają niemały stres. W czwartek doszło do kolejnej awarii.

Tym razem chodzi m.in. o podwójnie naliczane transakcje. Pan Grzegorz w wiadomości do o2 napisał, że w ciągu dosłownie kilku minut zrobił mu się debet na ponad 10 tys. złotych.

Zero kontaktu

Tymczasem bank z początku ani nie poinformował klientów o awarii, ani nie wydał oświadczenia. Infolinia nie działa. W internecie roi się tylko od komentarzy poirytowanych klientów banku, którzy nie wiedzą, co robić.

Ja też tak mam, nie wiem co robić, znikają mi pieniądze z konta i dublują się transakcje. Wiecie co robić, masakra - pisze jeden z użytkowników Facebooka.
Ja właśnie musiałam odkładać na półkę wszystkie produkty w sklepie, bo mi wyczyściło konto zdublowanymi transakcjami z ostatniego miesiąca! - denerwuje się inna użytkowniczka.

Jest krótkie oświadczenie banku

Bank wydał w tej sprawie komunikat.

Szanowni Państwo, informujemy, że na rachunkach niektórych klientów pojawiły się ponowne obciążenia transakcji kartowych, wcześniej już zaksięgowanych. Pracujemy, aby jak najszybciej przywrócić poprawny stan kont. Przepraszamy za tę sytuację - można przeczytać na stronie.

Nie jest wiadome, czy jest to po prostu błąd w systemie, czy mogło dojść do naruszenia bezpieczeństwa. Jeśli to drugie, klienci banku z pewnością nie będą zachwyceni. Mogą mieć bowiem problemy z odzyskaniem pieniędzy.

Autor: KLS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić