o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ESO
|

Wielkopolskie. Kobieta w szpitalu. Wjechał w nią rowerem 12-latek

115
Podziel się

W piątkowe południe doszło do wypadku przy ul. Piastowskiej w Trzemesznie (woj. wielkopolskie). 12-letni rowerzysta wjechał w idącą chodnikiem 60-letnią kobietę. Z powodu braku wolnej karetki na miejsce wezwano strażaków.

Wielkopolskie. Kobieta w szpitalu. Wjechał w nią rowerem 12-latek
12-letni rowerzysta wjechał w idącą chodnikiem 60-letnią kobietę. Pierwsi na miejscu byli strażacy, karetkę udało się sprowadzić dopiero po udzieleniu poszkodowanej pierwszej pomocy. (Facebook, Trzemeszno24.info)
bErnkJbF

W piątek 2 kwietnia ok. godz. 12. przy ulicy Piastowskiej 12-latek jadący na rowerze potrącił pieszą na chodniku. Jak informuje portal Trzemeszno24.info z powodu braku wolnej karetki do pierwszych czynności ratunkowych wezwano strażaków z OSP Trzemeszno i PSP Gniezno.

Jako pierwsi na miejsce przyjechali policjanci oraz druhowie z OSP w Trzemesznie, którzy zajęli się 60-letnia poszkodowaną. Po chwili dojechał zastęp strażaków z Gniezna oraz karetka pogotowia z Witkowa.

bErnkJbH
Zastaliśmy poszkodowaną, leżącą na chodniku z urazem ręki. Udzieliliśmy jej pierwszej pomocy, do czasu przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego - mówi Łukasz Kwieciński z Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie, cytowany przez portal Trzemeszno24.info.

Poszkodowana 60-letnia kobieta trafiła do szpitala. Policja z Gniezna wyjaśnia okoliczności wypadku.

bErnkJbN
Zobacz także: Rowerzysta rozbił szybę i uciekł. Wszystko nagrał inny kierowca
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErnkJci
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(115)
rowerzysta
4 miesiące temu
Codziennie widuję takich muzguw na DDR-ach, jedna ręka trzyma kierownicę, druga smartfona. Albo słuchawki na uszach. Tak jak nie jestem zwolennikiem karania za przejeżdżanie na pasach czy jazdy po chodniku (zakładamy że rowerzysta zdaje sobie sprawę, że jest tam intruzem i jedzie wolno, z poszanowaniem pieszych), tak w tych przypadkach policja powinna dawać mandaty jeden za drugim
Znudzony
4 miesiące temu
No i co dalej? Spowodował wypadek z niezdolnością powyżej 7 dni! No to do miejsca odosobnienia dla nieletnich na rok albo dewa lata! Niech się uczy odpowiedzialności za swoje wyczyny!
qwe
4 miesiące temu
Z powodu braku wolnej karetki na miejsce wezwano strażaków. a na zieciu stoi karetka ?????
bErnkJcj
Sebix
4 miesiące temu
Łażą po tych chodnikach jak święte krowy.
Ala
4 miesiące temu
Niestety dziecku jeżdżą z dużą prędkością po osiedlowych chodnikach na rowerach i hulajnogach. Nie zwracaj uwagi na innych. Rozpędzają się jak najbardziej nie mając na uwadze ile potrzeba na zatrzymanie się.
gosc
4 miesiące temu
wszystkie rowery powinny mieć tablice rejestracyjne,bez wyjątków.a poza tym wszyscy rowerzyści powinni mieć ubezpieczenie OC.
mm.
4 miesiące temu
tak to się kończy bo coraz więcej jest durniów którym się wydaje że chodnik bez ścieżki rowerowej jest ich a tzw, stróże prawa udają że tego nie widzą.
wregbrbg
4 miesiące temu
W szkole uczą religii, ale nie jazdy zgodnej z przepisami.
Mikołaj K.
4 miesiące temu
Niektóre miasta zupełnie zwariowały na tle rowerzystów. W Toruniu zwęża się chodniki w miejscach, gdzie codziennie chodzi mnóstwo pieszych i buduje autostrady dla rowerzystów, które przez ok. 1/3 roku są puste z powodu klimatu. Zresztą rowerzyści często nie korzystają z tych super ścieżek,lecz uparcie jadą chodnikiem, bo ścieżka jest tylko po jednej stronie wąskiej ulicy, więc nie będą przejeżdżać na drugą stronę, bo nie. Światła są wszędzie tak ustawione, żeby rowerzyści wygodnie przejeżdżali bez zatrzymywania się, co oznacza, że idąc piechotą nie zdążysz i na jedno przejście dla pieszych potrzebujesz dwóch dwóch tur świateł. W Toruniu zapomnieli, że najsłabszym i równocześnie najbardziej ekologicznym uczestnikiem ruchu jest pieszy, który na wygodnym chodniku powinien podlegać całkowitej ochronie.
Petrus
4 miesiące temu
Proszę osobę poszkodowaną w wypadku lub jej rodzinę o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid Petrus tel.579925890
Tadeusz
4 miesiące temu
W latach PRL-u posiadanie karty rowerowej było obowiązkiem
xzc
4 miesiące temu
Biedni przechodnie, nie dla nich już chodniki.
realista
4 miesiące temu
Jedzie rowerem po chodniku-zabrać 500+ na 3 miesiące. Drugim razem na rok! Za trzecim-całkowicie. Tak samo karać za brak maski w czasie pandemii. Szybko znikną problemy z nimi. Tylko uderzenie po kieszeni bo ich rodzice mają wszystko w tupie!
bErnkJcb
min zdrowia
4 miesiące temu
Co stara i dzieciak robili na ulicy w okresie pandemii Covid? Ryzykują życiem ?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić