"Wiem, że nie powinnam być w szoku, ale...". Zdjęcia z Moskwy

Internet obiegły rozdzierające serce zdjęcia dzieci, które miały zostać zatrzymane za niesienie kwiatów i transparentów z antywojennymi hasłami pod ukraińską ambasadę w Moskwie.

"Wiem, że nie powinnam być w szoku, ale...". Zdjęcia z Moskwy
Zdjęcia wskazują na to, że dzieci zostały zatrzymane przez policję za niesienie antywojennych transparentów (Twitter)

Rosyjska inwazja na Ukrainę trwa już od tygodnia. Wojska rosyjskie zbombardowały m.in. Charków, Chersoń i Ochtyrkę. Pociski spadły na wiele obiektów cywilnych. W nocy z wtorku na środę w Kijowie rozbrzmiewały syreny alarmu przeciwlotniczego.

Dzieci zatrzymane za sprzeciwianie się wojnie?

We wtorek wieczorem w mediach społecznościowych pojawiły się wstrząsające zdjęcia z Moskwy. Fotografie udostępnione na Twitterze m.in. przez ukraińsko-amerykańską dziennikarkę Natalię Antonową oraz rosyjskiego polityka opozycyjnego Ilję Jaszyna ukazują dzieci, które miały zostać zatrzymane przez policję za udział w antywojennym, pokojowym proteście.

Na zdjęciach widać co najmniej troje dzieci w wieku szkolnym, przetrzymywanych na tyłach policyjnej furgonetki oraz na komisariacie. Miały ze sobą kwiaty oraz transparenty z hasłami "Nie dla wojny" i "Rosja plus Ukraina równa się miłość".

Według medialnych doniesień dzieci wraz ze swoimi matkami chciały złożyć kwiaty pod ukraińską ambasadą w stolicy Rosji na znak sprzeciwu wobec rosyjskiej agresji, jednak moskiewska policja im to uniemożliwiła. Jak poinformował jeden z rosyjskich reporterów, który także udostępnił zdjęcia, dzieci oraz kobiety spędziły noc na komisariacie.

Wiem, że nie powinnam być w szoku, ale niech cię szlag Putinie i wszystkich, którzy ci służą - napisała w poście w Antonowa.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Mimo że Kreml nie toleruje sprzeciwu, wiele osób otwarcie przeciwstawiło się wojennym działaniom Putina i wyszło na ulice, ryzykując więzieniem, a nawet oskarżeniem o zdradę stanu. Jak podaje OVD-Info, organizacja śledząca protesty w kraju, rosyjska policja zatrzymała dotychczas prawie 7 tys. osób.

Zobacz także: Apel Ukrainy do rosyjskich żołnierzy. "Bardzo dobra zagrywka, naprawdę cwana"
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić